Tarih : 05.11.2018 - 11:47

Hasan Özdemir Pizza Pizza’nın yeni CFO’su oldu

Finans sektöründeki 15 yılı aşan deneyimiyle dikkat çeken Hasan Özdemir, Pizza Pizza’nın  CFO’su (Chief Financial Officer) olarak görev yapmaya başladı.

Hasan Özdemir  Pizza Pizza’nın yeni CFO’su oldu

Türkiye'nin ikinci büyük pizza zinciri olarak, bugün 46 ilde bulunan 141 şubesinde konuklarını ağırlayan Pizza Pizza,  finans sektörünün tecrübeli ismi Hasan Özdemir’i, şirketin CFO’su olarak atadı.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Hasan Özdemir, kariyerine 2002 yılında kurumlara denetim, vergi ve finansal danışmanlık gibi farklı alanlarda birçok hizmet sunan KPMG Türkiye’de  Denetim Asistanı olarak başladı.

2008  yılına kadar KPMG Türkiye’de çalışmalarını sürdürdükten sonra Staubli’de  Finans ve Muhasebe Müdürü olarak göreve başlayan Özdemir, 2008-2011yılları arasında şirketintüm finans, muhasebe, vergi ve  bütçe çalışmalarını yönetti.

2011-2012 arasında Tchibo Türkiye’de görev yaparken iseFinans Bölümü Başkanı olarak görev yaparken şirketin muhasebe, hazine, raporlama çalışmaları ile BT ekiplerinin yönetiminden sorumlu oldu.

Hasan Özdemir, 2012 yılından itibaren Finans ve BT Direktörlüğü’nü yürüttüğü Hilti’de ise 4 yıl boyunca Türkiye’nin de bağlı olduğu bölgede finans, muhasebe, kredi ve tahsilat, kontrol, hukuki süreçler ile BT’nin de yönetimini gerçekleştirdi.

Kasım 2016’da Çiçek Sepeti’nde CFO olarak göreve başlayan Özdemir, şirketin tüm finansman yönetimi, muhasebe, kontrol, maliyet muhasebesi, hukuki ve ERP fonksiyonlarını 18 kişilik ekibiyle birlikte yürüttü.

Hasan Özdemir kariyerine Ekim 2018 itibarıyla Pizza Pizza’nın CFO’su olarak devam ediyor. Pizza Pizza’daki yeni göreviyle birlikte Hasan Özdemir şirketin tüm finansal operasyonlarının yönetiminden sorumlu olacak.

 

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak