Tarih : 11.07.2018 - 12:30

Ticaret Bakanı Pekcan ile Ulaştırma Bakanı Turhan sektörümüzün şansıdır

Türkiye’nin en büyük likit yağ ve hububat lojistik firması Cey Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı, Mehmet Cahit Turhan’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Ruhsar Pekcan’ın ise Ticaret Bakanı olmasını değerlendirdi ve “Her ikisi de çok isabetli bir tercih” ifadesini kullandı.  

Ticaret Bakanı Pekcan ile Ulaştırma Bakanı Turhan sektörümüzün şansıdır

Mehmet Cahit Turhan’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na getirilmesi sektörde memnuniyetle karşılandı. Sektörün önde gelen temsilcilerinden Cey Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı da memnuniyetini açıklayanlar arasındaydı.

 

Türkiye’nin en büyük hububat ve likit yağ lojistik firması olan Ceynak’ı çatısı altında bulunduran Cey Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı; şu açıklamayı yaptı:

 

"Mehmet Cahit Turhan, ulaştırma sektöründe yaşanan reformların uygulayıcılarından birisidir ve çok başarılı projelere imza atmıştır. Genel Müdürlüğü’nü yaptığı Karayollarında çok büyük tecrübeler elde etmiştir. Türkiye’nin deniz ve tren yolu taşımacılığındaki eksiklerini kısa sürede tamamlaması ve dünya lojistik sektöründe yerini alması gerekmektedir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan’ın vizyon ve birikimi, Türk lojistik sektörünün dünya devleri arasına girmesini sağlayacaktır. Mehmet Cahit Turhan’ın yeni görevini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

 

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan için ise şu ifadeyi kullandı Ali Avcı:

“Ruhsar Pekcan, iş dünyasının yakından tanıdığı bir iş kadınıdır. Ticari başarılarının yanı sıra gönüllü kuruluşlarda gösterdiği performans hepimizi hayran bırakmıştı. Bilhassa TOBB ve DEİK’te verdiği hizmetler unutulmaz. Pekcan’ın bakan olması, Türk ticaret âlemine olduğu kadar komşu ülkelere de fayda sağlayacaktır. Bakan Pekcan’ı yeni görevinden dolayı tebrik eder, başarıların devamını dilerim.”

 

Türkiye’nin büyük limanlarında hububat siloları ve likit yağ depoları bulunan ve aynı zamanda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ihalesinden aldığı Samsun ve Tekirdağ limanlarını teknoloji ile donatıp işleten, aynı zamanda Mersin Serbest Bölgesi’nin büyük ortağı olan Ceynak Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı kabine hakkında ise şu ifadeyi kullandı:

 

“Yeni kabine, dünyadaki değişim dikkate alarak oluşturulmuş bir kabine özelliği taşıyor. Reform ve icraat kabinesi olduğu açık bir şekilde görülüyor. Hukuki altyapı eksiklerini kısa sürede tamamlamasını beklediğimiz kabinenin, Türkiye’yi 2023 hedefine ulaştırma yolunda göstereceği çabada başarılı olmalarını dilerim.” 

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak