Tarih : 10.07.2018 - 11:14

TÜSİAD'dan kabine değerlendirmesi

TÜDİAD, Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini kutladı ve hemen ardından da dilek ve temennilerini sıraladı. TÜSİAD, güçlü bir devlet olması için Türkiye'nin "hukuk devleti" olması gerektiğine işaret etti ve Merkez Bankası gibi kurulların bağımsızlığı konusuna hassasiyet gösterilmesini istedi.

TÜSİAD'dan kabine değerlendirmesi

Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olmasını Diliyoruz.


Dünyada ve Türkiye'de demokrasi, ekonomi ve teknolojiyle ilgili çok önemli sınavlardan geçilen bir dönem yaşanıyor. Bugün dünyada güçlü bir ülke olmak, güçlü bir ekonomi olmakla mümkündür. Güçlü bir Türkiye ekonomisi için hukuk devleti ilkeleri, başta Merkez Bankası olmak üzere denetleyici kurulların bağımsızlığı, AB'ye uyum sürecinin hızlanması, çağdaş bir eğitim sistemi, teknoloji temelli ve sürdürülebilir kalkınma politikaları son derece önemlidir. Bu konular başta olmak üzere; ülkemizi ileriye taşıyacak tüm alanlarda yeni yönetime başarılar diliyoruz.


Ekonomide, özellikle makroekonomik dengelerimizi sağlamlaştıracak yapısal, mali ve finansal tedbirleri içeren kapsamlı bir programın bir an evvel hayata geçirilmesini temenni ediyoruz.

İş dünyası olarak her zaman olduğu gibi yeni dönemde de ülkemizin ilerlemesi için azim ve
kararlılıkla seferberlik içinde çalışmaya devam edeceğiz.

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak