Tarih : 10.10.2018 - 12:36

2017’de estetik alanında kim, neyi aradı?

2017 yılında estetik cerrahi alanında en çok merak edilen konular Google tarafından derlendi. İnsanlar fiziksel görünümlerini değiştirmek, daha güzel görünmek için en çok hangi konuları merak etti, kim neyi, neden aradı? İşte sosyal medyanın gözünden 2017’de estetik ve plastik cerrahide merak uyandıran konular.

2017’de estetik alanında kim, neyi aradı?

Arama motoru Google her yıl ve hemen hemen her alanda yaptığı gibi 2017’de de estetik ve plastik cerrahi uygulamaları açısından insanların neleri en çok merak ettiğini inceledi. 

Estetik Plastik Cerrah Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu ise estetik cerrahi alanındaki bu verileri yorumladı, daha güzel bir görünüme kavuşmak için estetik cerrahide kimin, neyi, neden öğrenmek istediğini şöyle anlattı: 2017’DE EN ÇOK BURUN ESTETİĞİ ARANDI“Ülkemizde yıl boyu ‘burun estetiği’ en çok aranan sorgu oldu. Ocak ayı ‘burun estetiği’ konusunda en çok arama yapılan zaman dilimi olarak ilk sırada yer alıyor. Bu da insanların yeni yıla ‘yeni bir ben’ düşüncesi ile başlangıç yapma isteğinin bir göstergesi olarak algılanabilir. Nisan, Haziran, Temmuz ve Ekim ayları bu zaman dilimini takip eden yoğunluk sırasına göre arama yapılan aylar. Arama sonuçlarına bakılırsa ‘burun estetiği’ konusu Türkiye dışında da ilgi çekiyor. Almanya, Fransa, İngiltere ve Amerika’da yaşayanlar da bu konuda sırasıyla sorgulama yapan ülkeler. Bunu da hem Türkiye’de estetik cerrahi operasyonlarının çok ileride seviyede olması ve fiyatlarının Avrupa ülkelerine göre daha makul olması olarak yorumlanabilir.

Peki Türkiye’de en çok hangi şehrin sakinleri ‘burun estetiği’ konusunu merak etmiş derseniz sonuçlar ‘Elazığ’ı gösteriyor. Ardından Erzurum, Malatya, Diyarbakır, Mersin, İstanbul şehirleri geliyor. Geçen yılın şampiyonu olan Trabzon bu sene listede yok.

ARAMALAR YAZ MEVSİMİ BAŞINDA YOĞUNLAŞIYORMeme büyütme konusu da 2017’de en çok merak edilenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. İzmir, Ankara ve İstanbul’da yaşayan kullanıcılar bu konuda en meraklı kullanıcılar olarak listelenmiş. Deniz mevsiminin başladığı Temmuz başı ise en çok arama yapılan dönem olarak dikkat çekiyor. ‘Meme küçültme’ sorgusu yine ‘meme büyütme’ aramasını takip ediyor ve İstanbul, Ankara ilk iki sırayı paylaşıyor. ERKEKLER EN ÇOK MEME BÜYÜKLÜĞÜNÜ, JİNEKOMASTİYİ ARADIEstetik cerrahi alanında aramalar sadece kadınları ilgilendirmiyor. Erkeklerde görülen kadın tipi meme büyüklüğü olan ‘jinekomasti’ en çok arananlar listesinde açık ara göze çarpıyor. İzmir, İstanbul, Adana ve Ankara şehirleri bu arama terimiyle internette en çok araştırma yapan yerler. Ve yine ‘jinekomasti’ ile ilgili aramalar en çok deniz mevsimi olan yaz aylarında yapılmış.

BOTOKS HEP REVAÇTA

Cerrahi olmayan aramalarda ilk sıra ise botoksun. Artık erkeklerin de kadınlar kadar ilgi gösterdiği bu kırışıklık giderici uygulama yıl boyunca sayısız kez aranmış. Botoks uygulaması konusunda en çok aramayı ise Antalya, İstanbul, Ankara, Mersin ve İzmir yapmış. 

FİYATLAR DA MERAK KONUSU

Bu aramaları takip eden ilgili aramalar ile bağıntılı alt aramalar ise fiyatlar ile ilgili olarak yapılmış. Kullanıcılar yaptıracakları ameliyat ya da uygulamaların hemen akabinde bütçe araştırmaları yaparak planlama konusunda fikir edinmişler.”

  • zuraiekja 23.10.2018 19:04

    Hello, this is my first topic for test!

  • Jamesbed 15.10.2018 23:43

    Заказать оптимизацию сайта раскрутка продвижение сайтов seo По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин pokras7777 мы с удовольствием ответим на все интересующие вас вопросы...Анализ вашего интернет-проекта бесплатно

  • jolroitv 12.10.2018 03:52

    Hey! This is my test post!

Yorum Ekle

Ad soyad

Ceynak