Tarih : 10.10.2018 - 18:55

2018 estetik trendleri

Estetik Cerrah Alpaslan Topçu 2018 estetik trendleri hakkında bilgi verdi. 2018’de en önemlisi kendin gibi olmak!

2018 estetik trendleri

Doğal durmayan ameliyatlardan büyük azalma olurken, estetik yaptıran kadınlar kadar erkeklerin de sayısı her geçen gün artıyor. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte yepyeni müdahaleler de ön planda. Peki kadınlar yeni yılda “yenilenmek” amacıyla neye ihtiyaç duyuyorlar.

Ameliyatsız uygulamalar yaygınlaşacak

Estetik Cerrah Alpaslan TOPÇU; “Yeni yılda ameliyatsız ve minimal invaziv uygulamalar büyük ameliyatlara göre daha yaygınlaşacak. Teknolojik uygulamalar; örneğin lazer lipoliz, ultrasonik rhinoplasti lazer ve radyofrekans destekli göz kapağı ve yüz yenileme işlemleri yaygınlaşacak. Doğal botoks ve dolgu uygulamaları ile yüzü dondurma ya da doldurma yerine 3 boyutlu gençleştirmeyi hedefleyen, doğal ve dışarıdan anlaşılmayan daha uzun ömürlü uygulamalar yaygınlaşacak.” diyor.

Estetik Cerrah Alpaslan Topçu, yeni yılda ön plana çıkan estetik trendler ile birlikte “kendin gibi olmak” felsefesiyle kadınlara yol gösteriyor. Ve; “2018 yılında revaçta olan doğallık, ön planda olacak. Hastalar estetik işlem ya da müdahale yapıldığı belli olmayan sonuçları daha fazla talep edecek ve bu yöndeki taleplerde artış yaşanacak. Botoks ve dolgu uygulamalarının ileri yaşlardaki olumlu etkileri daha çok anlaşılıp uygulamaya başlama yaşı düşecek. 2018 yılında cilt kalitesi çok önemli. Gıdıyı yok eden özel teknikler kadınların sıkıntısını ortadan kaldıracak. Ameliyatsız kepçe kulak müdahaleleri yine 2018 yılına damga vuracak.” diyerek, 2018 yılında özellikle kadınlar için yeni yöntemler ve trendler olduğunu dile getiriyor.

Gıdı ameliyatlarında en son teknikler 

Boyun bölgesinde, hastanın fizik muayene sonucuna göre operasyon tipine karar verilir. Yaşın ilerlemesi, cilt tipi, güneş, sigara gibi dış faktörler ve yer çekimine bağlı olarak boyun derisinde meydana gelen sarkma, yağ toplanması ve boyun kaslarında zayıflama ve ayrılma meydana gelmektedir. Hastaya yapacağımız operasyon şeklini belirlemede en önemli faktörlerin başında hastanın yaşı ve cilt kalitesi gelmektedir. Tam olarak kesin bir yaş sınırı olmamakla birlikte, 45 yaşın altındaki hastalarda, cilt sarkması çok belirgin değilse sadece liposuction ile cilt altı yağ dokusu alınarak gıdı tekrar şekillendirilebilir. Operasyon istemeyen hastalarda Soğuk Lipoliz teknolojisi ile gıdı bölgesinde ki yağlanma azaltılabilir. Şayet hastada yağ depolanması ile birlikte ciltte sarkma ve boyun kaslarında da ayrılma varsa, liposuction ile birlikte boyun germe operasyonu da yapılmalıdır. Son teknikler arasında lazer liposuction tekniğinde, liposuction ile birlikte cilt sıkılaştırma da eklenerek, daha etkili sonuç alınabilmektedir. Gene, cilt fazlalığı çok olmayan, cilt altı yağlanması çok olmayan ve daha belirgin olarak kırışıklık şikayeti olan hastalarda, Odaklanmış Ultrason, İğneli Fraksiyonel Radyofrekans uygulaması ile cilt sıkılaştırma yapılabilir. Bu uygulamaların yanında, botox ile kas bantlarının görünürlüğünü azaltma da yapılabilir.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak