Tarih : 30.10.2018 - 18:56

CEO'lar gücünü kaşlarından alıyor

İş hayatında yaşanan mevki değişikliği, ilk olarak kişilerin kıyafet ve kişisel bakımdaki değişikliklerinde kendini gösteriyor. Sahip olunan yeni pozisyona göre seçilen kıyafetler, yüz ve saç bakımlarındaki değişiklik, gözlerde daha ciddi bakışlar gibi bazı detaylar, kişilerin yeni pozisyonu hakkında yeterli ipuçları vermeye yetiyor. Son zamanlarda ise yönetici pozisyonuna terfi edenlerin en belirgin değişimlerden bir tanesi ise kaş tasarımlarında yaşanıyor. Yeni pozisyona göre değişen kaş tasarımının şekli karşınızda üst düzey bir yönetici olduğunu anlatmaya yetiyor

CEO'lar gücünü kaşlarından alıyor

Günümüzde dış görünüme verilen önem sadece klasik bakım yöntemleriyle sınırlı kalmıyor. Özel cilt ve saç bakım yöntemleri, estetik uygulamalar, kalıcılık sağlayan medikal yöntemler hem kadınların, hem de erkeklerin yoğun ilgisini çekiyor. Farklı değişim ihtiyaçlarından doğan bu taleplerde yaşanan yaygınlaşmanın nedenlerden bir tanesi de kişilerin iş hayatında sahip olduğu mevkiler. Özellikle CEO gibi üst düzey pozisyonlara terfi eden kişilerin pozisyonuna uygun şekilde dış görünümlerinde daha fazla değişimler istediğini belirten Estetik Koçu ve Medikal Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan, son dönemlerde CEO’ların yüzlerindeki bakışlarını ve ifadelerini güçlendirmek için kaş tasarımına daha fazla ilgi gösterdiklerini söyledi. CEO gibi üst düzey yöneticiler için kaşların daha belirleyici bir özellik taşıdığını ifade eden Didem Özkan, “Yönetici pozisyonunda olanlar sahip olduğu sorumluluklar ve çalışanlar üzerinde oluşturmak istediği hakimiyet nedeniyle kişisel bakımlarına ayrıca özel bir önem gösterir. Burada bakışlar en büyük ifade unsuru oluyor. Bakışlarla bir şeyler anlatmak veya bir ifade oluşturabilmek ise kaşlarla mümkün. Bakışları da daha anlamlı hale getirmenin yöntemi yüz şeklinize uygun bir kaş yapınızın olmasıdır. Bu sebeple CEO’lar hem kendilerini daha net şekilde ifade edebilmek, daha etkileyici bakışlara sahip olmak, daha bakımlı ve estetik açıdan daha güzel bir görüntüye sahip olmak için kaş tasarımına ve bakımına son dönemlerde oldukça fazla ilgi gösteriyorlar.” dedi.

 

Doğru kaş tasarımı CEO’nun otoritesinin güçlenmesine yardımcı oluyor

Kaş tasarımın doğru yapılmasının yönetici pozisyonunda olanlara fiziksel olarak yardımcı olduğuna dikkat çeken Didem Özkan şöyle konuştu: “Geniş ve dağınık kaş biçimi kariyerlerini ya da duygusal ilişkilerini olumsuz etkiliyor. Kaşların maskulen bir ifade yaratması sosyal çevreyi, motivasyonu ve de stili oldukça etkiliyor. Bu nedenle ifadelerini ve bakışlarını doğru yansıtan, yüz anatomisine uygun tasarlanmış bir kaş, bir CEO’nun kendi otoritesini kurmasında ve hakimiyetinin artırmasında aynı zamanda daha karizmatik ve güçlü bir lider izleniminin yaratılmasında fiziksel olarak yardımcı olur. Üst düzey yöneticiler de artık az konuşup bakışlarıyla çok şey söylemek istiyor. Yapılan özel kaş tasarımıyla kişilerin bakışlarını konuşturup çok söze gerek kalmadan kendilerini ifade etmelerini sağlıyoruz.”

 

Türk erkeği kişisel bakımda dünya standartlarını takip ediyor

Türk erkeğinin kişisel bakımda dünya standartlarını takip ettiğine değinen Didem Özkan, “Türk erkeği doğal ve sağlıklı olan uygulamaları tercih ediyor. Genelde bitişik, seyrek ve dökülmüş kaşları olanlar en çok çözüm arayanlar oluyor. Bu durumlarda doğallık ve kalıcılık Türk erkeğinin kaş tasarımından aradığı ilk özellik. Öncelerde “erkek adam kaş alır mı” algısı vardı. Ancak son dönemlerde kalıcılık ve doğallık arayan erkeklerin çok tercih ettiği 4D Anatomik Kaş Tasarımı uygulamasının kaşlara verdiği doğallık sayesinde bu algı yıkıldı. Erkekler kaş tasarımlarını bu uygulama ile güvenle yapabiliyor.” şeklinde konuştu.

 

 

Didem Özkan Hakkında

 

Gazi Üniversitesi Fizik bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel olarak ilgi duyduğu güzellik, estetik ve kişisel bakım alanlarında uzmanlık kazanan Estetik Koçu ve Medikal Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan, sektöründe uygulamaları uluslararası düzeyde akredite olmuş ilk uzmandır. Yaklaşık olarak 17 yıldır sağlık ve güzellik sektöründe hizmet veren Özkan, önemli kozmetik şirketlerinde yöneticilik görevleri üstlendi. 5 yıldır kendi özel kliniğinde profesyonel olarak estetik koçluğu, kişisel danışmanlık ve uygulama hizmetleri veren Didem Özkan, 4D kaş tasarımı, medikal pigmentasyon, saç simülasyonu, meme başı estetiği, vitiligo ve çatlak izleri gibi bir çok alanda medikal işlemler için profesyonel uygulamalar yapmaktadır.

 

Didem Özkan, son dönemlerde oldukça tercih edilen 4D Anatomik Kaş Tasarımının yaratıcısıdır. Estetik ve güzellikte 4. boyut olarak adlandırılan ve fizikte “zaman” kavramını temsil eden 4D yaklaşımının patent ve telif hakları kendisine aittir. Sektöre getirdiği bu yenilikçi yaklaşım adını sadece fizikten almakla kalmayıp uygulanan teknikler ve uygulama süreci ile farklılığını ortaya koymaktadır. Verdiği hizmetlerde kişinin anatomik yapısına ve görüntüsüne uygun çözümler sunan Didem Özkan, Avrupa, Balkanlar ve Arap Yarım Adasında farklı etkinlikler aracılığı ile birçok uygulama ve eğitim gerçekleştirmiştir. Uzun yıllar aldığı eğitimleri sektördeki yeni kişilere aktarılması konusunda da çalışmalarda bulunan Didem Özkan, Medikal Pigmentasyon, Güzellik ve Estetik alanlarında eğitim ve seminerler düzenlemektedir. Özkan, İstanbul’da Etiler ve Nişantaşı’ndaki iki merkezi ile hizmet vermektedir.

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak