Tarih : 26.08.2018 - 10:57

TAÇ yaz kampındaydı

Türkiye’de ev tekstilinin lider markası TAÇ, Toplum Gönüllüleri Vakfı ( TOG ) ortaklığı ile  başlattığı “Benim Renkli Sınıfım” projesiyle, çocukların yaptığı resimleri TAÇ perdelerle sınıflara taşımaya devam ediyor. İlk adımı Mardin’de atılan projenin yaz kampı, geçtiğimiz günlerde Samsun Balaç ilk ve ortaokulu öğrencileri, TOG Gönüllüleri ve Zorlu Tekstil’den katılan gönüllüler ile gerçekleştirildi. Atölye çalışmaları ve oyunlar ile başlayan kamp, çocukların rengarenk hayallerini çizimlerine yansıtmasıyla devam etti.

TAÇ yaz kampındaydı

TAÇ’ın Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) işbirliğiyle hayata geçirdiği “Benim Renkli Sınıfım” projesinin ikinci durağı Samsun oldu. Samsun Balaç ilk ve ortaokulunda düzenlenen atölyeler sayesinde çocuklar, hayal dünyalarını resimlere yansıtırken, proje ile gönüllülük kavramını pekiştirerek birlikte iyi bir yaşamı kurgulamanın ilk adımını öğrendiler. 42 öğrenci ve 26 gönüllünün katılımı ile düzenlenen atölyeler ve etkinliklerde çocuklar eğlenerek öğrendiler.

 

Benim Renkli Sınıfım” projesi; ilköğretim çağındaki çocukların gönüllülük, dayanışma, sivil toplum ve birlikte iyi yaşam konusunda farkındalıklarını artırarak çocukları daha iyi bir yaşam için gerekli olan sorumluluğu almaları konusunda güçlendirmeyi; çocukların oluşturdukları resimlerden üretilmiş perdelerle sınıflarını renklendirerek eğitim ortamını güzelleştirmeyi böylece çocukların okula olan aidiyet duygularını pekiştirmeyi amaçlıyor.

 

Zorlu Tekstil çalışanları da gönüllü oldu

“Benim Renkli Sınıfım” projesinin Samsun’daki yaz kampında, yapılan kurum içi çağrı sonucunda projeye gönüllü olarak katılan Zorlu Tekstil çalışanları ve Toplum Gönüllüsü Gençler,çocuklara gönüllülük kavramını anlatmanın mutluluğunu yaşadı. Kampa katılan Zorlu Tekstil çalışanları, TOG gönüllüleri ile beraber atölyelerde aktif rol aldı ve çocuklarla beraber sınıflarındaki perdeleri için çizim yaparak onlara destek oldu. TAÇ bayisinin değerli katkılarıyla devam eden kampın son iki gününde ise TOG gönüllüleri okulun fiziki ihtiyaçlarını gidererek duvarlarını boyadı.

TAÇ ve TOG’un birlikte hayata geçirdiği “Benim Renkli Sınıfım” projesi, hem çocukların hem de gönüllü gençlerin katıldığı etkinliklerle farklı illerdeki çocuklarla buluşmaya devam edecek.

 

 

 

TAÇ hakkında

40 yılı aşkın deneyimi ile Türkiye’deki ev tekstili sektörünün lider markası konumunda olan TAÇ’ın temelleri, ev tekstilinin geleneksel merkezlerinden biri olan Denizli Babadağ’da atıldı. Ev dekorasyon sanatına gönülden bağlı olan Zorlu Ailesi, üstün kalitesi ve zengin ürün çeşitliliğiyle tüketicisinin yüksek beğenisini kazanan ürünlerini 1974 yılında TAÇ markası altında birleştirdi. 1997 yılına kadar daha çok iç piyasada faaliyet gösteren TAÇ, bu tarihte Zorluteks Tekstil tesislerinin devreye girmesiyle kapasitesini artırarak ihracata başladı. Avrupa’nın en büyük ve en son teknolojiyle çalışan entegre üretim tesisleri ve kaliteden sıfır taviz ilkesiyle Avrupa markalarıyla rekabet edebilen TAÇ bugün yurt içinde olduğu gibi bölge ülkelerde de liderliğini sürdürüyor.

 

Toplum Gönüllüleri Vakfı hakkında

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), kurulduğu 2002 yılından bu yana, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlıyor. Toplum Gönüllüsü gençler, Türkiye’nin 81 ilinde üniversitelerde bir araya gelerek 133 adet öğrenci kulübü, topluluğu veya grubu olarak, belirledikleri ihtiyaçlara göre sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor. 2017 yılında, 74.613 gencin katılımıyla 1.839 sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri, 825.920 kişiye temas etmeyi başardılar

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak