Tarih : 13.11.2018 - 13:21

Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran soru

Kenan Işık'ın sunumuyla başlayan daha sonra Selçuk Yöntem'le devam eden ve son olarak Murat Yıldırım'ın bayrağı devraldığı 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışması ATV ekranlarında izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Son bölümde çıkan matematik sorusu yarışmacıyı da yanıltarak sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girdi. İşte 'Bir çikolata ve bir sakızın toplam fiyatının 11 lira olduğu markette çikolata sakızdan 10 lira daha pahalıysa sakızın fiyatı nedir?' sorusunun yanıtı, yarışmacının cevabı ve Murat Yıldırım'ın soruya yorumu...

Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran soru

Kim Milyoner Olmak İster'in 12 Kasım Pazartesi akşamı yayınlanan yeni bölümündeki ilginç matematik sorusu dikkatleri çekti. Yarışmacıya 'Bir çikolata ve bir sakızın toplam fiyatının 11 lira olduğu markette çikolata sakızdan 10 lira daha pahalıysa sakızın fiyatı nedir?' sorusu yöneltildi. 
Belirli süre içinde soruya yanıt vermesi gereken yarışmacı '1 lira' yazan B şıkkını seçti. Ancak sorunun doğru yanıtı '50 kuruş' çıktı ve genç yarışmacı matematik sorusunda elendi. Murat Yıldırım ise 'eğer 1 lira olsaydı, 11 lira daha fazla ve 12 lira olurdu' diyerek yorumda bulundu.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak