Tarih : 21.10.2017 - 12:42

Otomobil koltukları klozetlerden daha pis

Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, ISSA/INTERCLEAN İstanbul Fuarı’nda, sıradan bir otomobilde 21 milyardan fazla bakteri olduğunu, bu oranın okul servislerinde 3 katına kadar çıkabildiğini açıkladı.

Otomobil koltukları klozetlerden daha pis
UBM ve Rai Amsterdam’ın global gücü ile 18-20 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve ​4.500 civarı ziyaretçi katılımı beklenen ISSA/INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri ve Hizmetleri Fuarı’nda sektörün en büyük uluslararası federasyonu ISSA ve Türkiye’deki partneri Tesis Hizmetleri Yönetimi İşadamları Derneği TESHİAD tarafından fuara paralel konferans programı gerçekleştirildi.

  120 bin KOBİ ve 500 bin çalışanla 81 ilde örgütlenen ve çatısı altında 24 dernek bulunan Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, ISSA/INTERCLEAN İstanbul Fuarı etkinlikleri kapsamında ‘Toplu Taşıma Araçlarında Hijyen’ konulu bir konuşma yaptı. “Sabahları çocuklarımızı sağlıklı olarak servislerine bindiriyoruz, akşam eve hasta geliyorlar” diyen Bakırtaş, sıradan bir otomobilde 21 milyardan fazla bakteri tespit ettiklerini, bu oranın okul servislerinde 3 katına kadar çıkabildiğini, TOBFED olarak okul servisleri başta olmak üzere toplu taşıma araçlarında temizlik ve hijyenin denetlenmesi konusunda çalışmakta olduklarını söyledi.  
 
Türkiye’de bir günde 500 bin araç yıkanıyor…
 
TOBFED olarak 2018 yılında yapacakları çalışmalara da değinen Bakırtaş, Türkiye’de bir günde 500 bin araç yıkanıyor, trafiğe çıkan araç sayısı ise 1 milyon. Halihazırda ülkemizde 22 milyon araç var. Başlatacağımız Su Geri Dönüşüm Projesi ile aynı suyu geri dönüştürerek 9 kez araba yıkamada kullanacağız. Hedefimiz 120 bin KOBİ’nin hepsinde bunu gerçekleştirmek” dedi.  Bir başka hedeflerinin de sektörde kadın istihdamını arttırmak olduğunu dile getiren TOBFED Genel Başkanı Serkan Bakırtaş, “ Kadınlar bizim işimize el atmalı. Özellikle cam film ustalığı gibi ince işleri yapmada çok başarılılar. TOBFED olarak bu konuda kadın girişimcilerin önünü açacağız ve eğitimler vereceğiz” dedi.

 

Endüstriyel Temizlik Sektörünün Teknoloji Fuarı ISSA/INTERCLEAN İstanbul Ziyaretçi Akınına Uğradı…

Son 10 yılda Türkiye’de hayata geçen büyük projeler ve özellikle inşaat alanındaki yatırımlar ile atağa kalkan endüstriyel temizlik sektörü, 18 -20 Ekim tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan ISSA/INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri ve Hizmetleri Fuarı ve Konferansı’nda buluştu. 150 marka ve 30 ülkeden yaklaşık 4.500 ziyaretçi katılımı ile gerçekleşen fuarda sergilenen, kutsal topraklarda Mescid-i Haram’ı temizleyen dünyanın ilk çevreci hibrit kombine makinesi, dünyanın en sessiz endüstriyel elektrik süpürgesi, iş kazalarını ortadan kaldıran yerli üretim insansız robotik teknolojiye sahip yüksek katlı bina cam silme makinesi, insansız otonom temizlik robotu gibi ürünler katılımcı ve ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

 

UBM Hakkında

UBM, 20’den fazla ülkede 3.750’nin üzerinde çalışanı ile yılda ortalama 400 fuar düzenleyen dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden biridir. UBM bünyesinde yer alan UBM EMEA İstanbul, Avrasya ve Türkiye pazarlarının uluslararası fuarlarını 30 yıldan uzun bir süreye dayanan bilgi birikimi ve UBM’in global tecrübesiyle düzenlemektedir. UBM EMEA İstanbul’un pazara liderlik eden fuarlar şunlardır: Alleather İstanbul Deri Fuarı, CBME Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, CPhI Middle East & Africa İlaç Bileşenleri Fuarı, Expomaritt Denizcilik Sektörü̈ Fuarı, Fi İstanbul Gıda Bileşenleri Fuarı, Growtech Eurasia Sera Tarım Teknolojileri Fuarı, ISSA Interclean İstanbul Endüstriyel Temizlik Fuarı, Intertraffic İstanbul Trafik Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı, İstanbul Kids Fashion Bebek ve Çocuk Moda Fuarı, IstanbulLight Aydınlatma Fuarı, Tissue World İstanbul Temizlik Kâğıdı Endüstrisi Fuarı.

 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak