Tarih : 10.06.2018 - 21:36

10 Haziran 2018 Pazar Türkiye Gündemi

Mübarek Kadir Gecesi’nin idrak edileceği bir gün olmasına rağmen meydanlarda söylenen hakaret sözünün bini bir paraydı! Erdoğan, İnce’ye “Terbiyesiz” dedi. İnce Erdoğan’a “Yalancı” dedi. Akşener Erdoğan’a “çaldıklarınızı geri alacağız” diye seslendi…  Kek muhabbeti devam etti. Erdoğan, muhalefetin “Kekli kıraathaneyi” anlayamadıklarını ileri sürdü, muhalefet ise Erdoğan’a “Adam ‘ustayım, ustayım’ diyordu; meğerse ‘kek ustası’ymış” diye eğlendi… Akşener, Erdoğan’ın bir kamyon korumayla gezdiğini dillendirdi ve “Yahu sen nasıl olur da ‘millet adamı’ olursun? Gittiğin yerde polisin belindeki silahı çıkarttırıyorsun. Sen milletinden korkuyorsun” dedi.  

10 Haziran 2018 Pazar Türkiye Gündemi

10 Haziran 2018 Pazar Türkiye Gündemi; özetle şöyle:

 

1)      SEÇİMDEN BİRİNCİ ÇIKMAZSAN İSTİFA EDECEK MİSİN?

Ak Parti Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli mitinginde Muharrem İnce’ye seslendi ve “Seçimden birinci çıkmazsan istifa edecek misin” diye sordu.

 

2)      PARTİSİ O ROZETİ, ONU BAŞINDAN SAVMAK İÇİN TAKTI

Denizli mitinginde konuşan Erdoğan’ın hedefinde Muharrem İnce vardı. İnce’nin yakasındaki CHP rozetini çıkarıp Türk bayrağı rozeti takmasını değerlendirirken, “Partisi o rozeti onu başından savmak için taktı” dedi.

 

3)      HALKI ALDATMAYIN

Erdoğan, Kocaeli’nde yaptığı konuşmada ise CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin cuma ve cenaze namazı kıldığına dikkat çekti ve “Ya göründüğün gibi ol, ya da olduğun gibi görün” diye seslendi.   

 

4)      HANGİ DELİLİN VAR TERBİYESİZ?

Erdoğan’ın İnce’ye en ağır eleştirisi Kadıköy mitingiyle ilgili geldi ve meydandaki kalabalığın ‘Hırsız Erdoğan” diye seslenmesine öfkelenen Erdoğan, şöyle konuştu: “Bunlarda terbiye, ahlak diye bir şey yok! Meydanda ‘Hırsız Erdoğan’ diye bağırttırıyor. Hangi delilin var terbiyesiz?!.

 

5)      UZAYA NASIL GİDERİZ, ONU ARAŞTIRIYORUZ

Erdoğan, muhalefetin “kıraathane” deyince; muhalefetin aklına kâğıt oyunu ve okey oynanan yer geldiğini söyledi ve “Öyle değil” dedi. “Burada kitap var. Gazete var. Çay, kahve ve kek var” diyen Erdoğan aynı zamanda sanayi yatırımı da düşündüklerinin altını çizerek; “Bir an önce uzaya nasıl gideriz, onun araştırmasını yapıyoruz” dedi.

 

6)      KRİZ KAPIDA

Türkiye’de krizin kapıda olduğunu iddia etti ve Erdoğan’ın erken seçim kararı almasını da bu krize bağladı. İnce; şöyle dedi:

Erdoğan bu krizi atlatamaz. Neden? Dünya ile kavgalı! Türkiye’de demokrasi olmadığını biliyorlar. Türkiye’de yeni bir taze kana ihtiyaç var. Onun için Erdoğan gelirse Türkiye’yi karanlık günler bekliyor!”

 

7)      ÜNİVERSİTEYİ TEK KİŞİLİK SINIFTA OKUMUŞ!

Muharrem İnce, Erdoğan’ın daha doğmadan 4 sene önce 70 öğrencili sınıfta okuduğu iddiasına gönderme yapıp “Üniversiteyi tek kişilik sınıfta okumuş. İlkokulu 75 kişilik sınıfta okumuş. Babama kızıyorum, beni niye doğmadan dört sene önce okula göndermedi’ diye” dedi.

 

8)      BANA, “TERBİYESİZ” DEMİŞ; ONA CEVAP VERMEYECEĞİM

Sözlerine “Elinde Kur’an, dilinde yalan, kursağında haram, meydanlarda Erdoğan” diye devam eden İnce, Erdoğan’ın kendisi için sarf ettiği “Terbiyesiz” sözünü söyle cevapladı:

“Ben O’nun seviyesine inmeyeceğim. Bana ‘terbiyesiz’ demiş. Aşağıya bağırmayın, diye seslendim. Vatandaş demişse, ben ne yapayım?!.”

 

9)      SEN HALKIN ADAMI OLAMAZSIN

İyi Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, Bergama mitinginde Erdoğan’a “halkın adamı” dendiğine işaret etti ve şöyle dedi:

Şimdi en çok neye gülüyorum biliyor musunuz? Tayyip beye ‘Milletin adamı' diyorlar. Yahu, bir kamyon korumayla geziyorsun. Vatandaşla tokalaşmaya gittiğinde polislere silahlarını çıkarttırıyorsun. Sen nasıl bir başkomutansın? Sen milletinden korkuyorsun. Milletin adamı olmak kim, sen kim? Hadi oradan be! Milletin adamı bin 150 odalı saray yaptırmaz. Çocuklarının gemicik filoları olmaz. ‘Sadece bir yüzüğüm var. Bu yüzüğün dışında Tayyip Erdoğan zengin olursa bilin ki hırsızlık yapmıştır' diye kendin dedin!”

 

10)   O KIRAATHANELERİ YANDAŞ MÜTEAHHİTLERE Mİ YAPTIRACAK ACABA?

“Kekli kahve” Akşener’in de gündemindeydi. Akşener’in konuyla ilgili sözleri şöyleydi: “Adam ‘ustayım, ustayım’ diyordu. Meğer ‘kek ustası’ymış da haberimiz yokmuş. Adam kıraathane yapıyor! Onu da yandaş müteahhitlerine mi verecek acaba?”

 

11)   KRİTİK BİR SEÇİM; MUTLAKA OYUNUZU KULLANIN

Saadet Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, Bursa’da seçmenleriyle buluştu. Bu seçimin çok kritik bir seçim olduğunu ifade eden Karamollaoğlu “bir oy bir oydur” dedi ve herkesin sandık başına gitmesini istedi.

 

12)   EN BÜYÜK TEHLİKE: KUTUPLAŞMA

En büyük problemin kutuplaşma olduğun vurgu yapan Karamollaoğlu; şöyle dedi: “Türkiye böylesine badireli bir seçime gitmedi. Değişim şart oldu. Onun için mutlaka sandığa gitmek lazım.”

 

13)   KANDİL’DE 14 HEDEF İMHA EDİLDİ

TSK, Kandil’e hava harekâtı düzenledi ve 14 sığınak ve barınaktan oluşan hedefi imha etti. Milli Savunma Bakanı Canikli, yılbaşından bu yana Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonlarda 500’den fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti ve “sonuna kadar gideceğiz” dedi.

 

GÜNDEMİN YORUMU:

 

Seçime iki hafta kaldı. Liderler meydanlarda son sözlerini söylüyorlar ama “Benim oğlum bina okur, döner döner yine okur” misali her sözleri hakaret içeriyor!.. Bugün de öyleydi; hakaret dolu sözler havada uçuştu. Erdoğan, İnce’ye “Terbiyesiz” dedi. İnce de O’na mani içinde “yalancı” göndermesi yaptı.

Erdoğan bir türlü ayar tutturamadı ve çaresiz kaldı. Sevdiği tarzı denedi ve sert konuştu, en başta Muharrem İnce olmak üzere kimse muhatap olmadı… Vatandaş hoşlanır fikrinden gidip “millet kıraathanesi” dedi; neredeyse alaya alındı! Bugün de “uzay”dan söz etti ve “Uzaya nasıl gidilir, onun araştırmasını yapıyoruz” dedi ki, o da kolayca “ti”ye alınacak bir mesele. Hasılıkelam Erdoğan, ifrat ile tefrit arasında gidip geliyor.

Bütün bunlar bugünün meselesi değil tabii. Evveliyatı var. Kimi 16 sene öncesine dayanıyor kimi 5, kimi 3!... Paranın bol ve ucuz olduğu dönemlerde borçlanıp borçlanıp yol ve tünel yaparsan, seçim meydanlarında ‘Niye sanayi kurmadım’ diye yutkunmaktan kendini alamazsın! Ya da “Neden fabrika açmadın” türü sorulara muhatap olmaktan (istediği kadar kaç)  kurtulamazsın! Etme bulma dünyası!

Bir de şu var ki, o daha da vahim. Türk milleti gururlu bir millettir. Kendisine “Ne dersem yutarlar” muamelesi çekildiğini hissederse, kapağı ters çeviriverir ki, ona çok dikkat etmek lazım. Olur olmaz yerde, akla mantığa gelmeyen söz söylemekten kaçınmakta fayda var.

Bin aydan hayırlı olduğu bildirilen Mübarek Kadir Gecenizi tebrik ederiz. Hayırlara vesile olur inşallah.

 

 

  • ADuexroorgoceF 11.06.2018 01:04

    Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps. https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-bas/

Yorum Ekle

Ad soyad

Ceynak