Tarih : 12.06.2018 - 14:32

İnce: "Türkiye'yi saygın bir hukuk devleti yapacağız."

Kayseri'de miting düzenleyen Muharrem İnce, Türkiye'nin bir dirilişe ihtiyacı var" dedi ve şöyle konuştu: "Danıştay üyesi benim aleyhimde tweet atıyor. Size söz veriyorum. Allah'ın izni milletimizin isteğiyle cumhurbaşkanı olduğumda böyle şeyler olmayacak. Hakim savcı siyasete girerse doğru olmaz. Benim cumhurbaşkanlığımda yargıçlar yeri geldiğinde beni de yargılayacak. Türkiye'yi saygın bir hukuk devleti yapacağız."

İnce: "Türkiye'yi saygın bir hukuk devleti yapacağız."

 İşte Muharrem İnce'nin konuşmasından satır başları:

Türkiye'nin bir dirilişe ihtiyacı var. Danıştay üyesi benim aleyhimde tweet atıyor. Size söz veriyorum. Allah'ın izni milletimizin isteğiyle cumhurbaşkanı olduğumda böyle şeyler olmayacak. Hakim savcı siyasete girerse doğru olmaz. Benim cumhurbaşkanlığımda yargıçlar yeri geldiğinde beni de yargılayacak. Türkiye'yi saygın bir hukuk devleti yapacağız.

"PARAYI NEREDEN BULACAKSIN DİYE SORUYOR"

Bana diyor ki; Nasıl yapacaksın? Anlatayım; yıl 1926 savaştan çıkmışsın. 1926 yılında Kayseri'ye bir fabrika kuruluyor. Uçak fabrikası kuruluyor. 200 tane uçak üretiliyor. Ama bugün 2018 yılında THY'ye daha yeni 10 milyar dolarlık Amerika'dan uçak alındı. Türkiye bunu yapamadı. Nasıl yapacağız?  Bir; Emekliye asgari ücret tutarında maaş diyorum, polise ek gösterge diyorum nereden bulacaksınız diye soruyor. Suriyelilere 40 milyar doları nereden bulduysan oradan bulacağım.

 

"BEN BU ÜLKENİN ZENCİSİYİM"

 

3 bin koruma, 300 araçlık konvoylar olmayacak. Erdoğan'la benim aramdaki fark şu zaten; Erdoğan beyaz Türk ben bu ülkenin zencisiyim. Erdoğan saraylı ben milletin evladıyım. Erdoğan sarayında kilosu 4 bin 500 liraya çay içiyor. Ben sizin gibi bakkaldan aldığınız siyah çaydan alıyorum.

 

"MİTİNGDEN SONRA BANKAYA BİR UĞRAYIN"

 

Tünelin ucunda ışık göründü ama yakıt bitmesin biraz daha ateşleyin. Mitingden sonra bankaya bir uğrayın. 5-10 lira fark etmez. Sonra hesabı açıklayacağız göreceksiniz. Orada gönlünden kopan parasıyla yapıyoruz biz bu kampanyayı. Size şunu söyleyeyim. Bir beyaz Türk bir de zenci var karşısında. Diyor ya hani ben milliyim yerliyim diye. Yerli olan adam milli olan adam Süleyman Şah'ı oradan oraya gezdirdi. Rahmetli sağlığında bile o kadar seyahat etmemişti. Sarayın bahçesine hurma ağacı getirmiş. Size GDO'lu yiyecekler ona organik tarım. Fransa'dan gelmişler yer altından ısıtma sistemi yapmışlar. Beyefendi hurmayı taze taze yesin diye.

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak