Tarih : 09.12.2017 - 20:30

5 koy, 50 al

Global Kinetics Başkanı Jeff Wallace, “Bir fırıncı ya da çok büyük bir şirket sahibi olsan da önemli olan kullanıcının kendisini iyi hissetmesine yardımcı olmaktır. Müşteri bağımlılığı yüzde 5 artırarak gelirinizi yüzde 25 ila 95 arasında artırmak mümkün” dedi.

5 koy, 50 al

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda düzenlediği ve ülkemizde inovasyon kültürünün yaygınlaşmasında büyük rol oynayan Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasının altıncısı İstanbul Kongre Merkezinde yapıldı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin ev sahipliğinde 9 Aralık Cumartesi (bugün) sona eren etkinliğin kapanışına her sene olduğu gibi bu yıl da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Global Kinetics Başkanı Jeff Wallace, yatırımların geri dönüşüne yönelik yaptığı konuşmada, “Yatırımın geri dönüşü olacak mı? sorusuna istediğiniz yanıtı almak için kullanıcı tecrübesine odaklanmak gerekiyor” dedi. Wallace, şunları söyledi: “Güçlü kullanıcı tecrübesi sürdürülebilirlik için önemli. Örneğin Uber, kullanıcı deneyimine odaklanan en iyi şirketlerden birisi. Bir fırıncı da olabilirsin çok büyük bir şirket sahibi de. Önemli olan kullanıcının kendisini iyi hissetmesine yardımcı olmaktır. Müşteri sadakatine odaklanmak gerekli. Müşteri bağımlılığınızı sadece yüzde 5 artırarak gelirinizi yüzde 25 ila 95 arasında artırabilmek mümkün. Bunu kim istemez? Günümüzde şirketler arasındaki fark, kullanıcı deneyimlerine olan yaklaşımlarıyla belirleniyor.”

 

Shell Eco Marathon Türkiye ödülleri sahiplerini buldu

 

Etkinlikte dünyanın en önemli öğrenci inovasyon yarışmalarından olan ve tasarladıkları enerji tasarruflu araçlarla en az enerji harcayarak en uzun mesafeyi kat etmeye çalışan ekiplerin yarıştığı

Shell Eco Marathon Türkiye Ödülleri de sahiplerini buldu. Ödülleri sahiplerine TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TİM Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki, TİM Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Burhanoğlu ve Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem birlikte verdi. Shell Eco Marathon Ödüllerini kazanan ekipler ve ödülleri şöyle gerçekleşti:

 

Shell Eco Marathon Ödülleri-Kazananlar

 

Birincilik Ödülleri

·Şehir Konsepti Hidrojen Kategorisi: Hidroist, İstanbul Üniversitesi

·Prototip Hidroje Kategosi: Hidroana, Anadolu Üniversitesi

·Şehir Konsepti Elektrik Kategorisi: Çukurova Elektromobil-Çukurova Üniversitesi

 

İnovasyon Ödülü

Faselis, İstanbul Teknik Üniversitesi

 

İnovasyon Ekip Ruhu Ödülü

Umakit, Uludağ Üniversitesi 

    Yorum Ekle

    Ad soyad

    Ceynak