Yazarlar

Arzu Soydan

Arzu Soydan

Kadınlar pırlantayı neden severler?

Pırlanta, doğada kısıtlı oluşu ve zor koşullarda temini ile kıymetli madenler listesindedir.

Özellikle de kadınlar için hemen hemen ilk sıradadır. Tabi ki pırlanta oluşumu, özellikleri, alırken nelere dikkat edilmesi gerekenler vs bilgilerini vereceğim. Ama önce ‘Kadınlar pırlantayı neden severler?

Karşılaştığımız birçok erkek müşterimize göre, hemen hemen hepsi aynı görünen, bu minik kristallerin kadınlar için anlamını çözmek zor…

Teklik hissi... Hiçbir pırlanta diğeri ile aynı olamaz.

Sektör tabiî ki fiyatlandırma için kategorize getirmiştir. Buna 4 C özelliği deniyor.

Carat (Ağırlık), Color (Renk), Clarity (İç temizliği), Cut (Kesim)

Bu özellikler, çeşitli kuruluşlar tarafından pırlantanın lup ya da, mikroskop altında incelenip sınıflandırılması ile sertifikaya yansır. Ama aynı sertifikalı ürünlerin iç özellikleri, kesimleri bambaşka olabilir.

Sonuçta her bir pırlanta tektir. Her kadın gibi..

Tektaş, tek aşk demektir. Bir hanım tektaş takıyorsa, hayatında biri olduğu düşünülmektedir.

‘Tektaşımı kendim aldım, tek başıma kendi taktım’ diye bir dönem yaşanmakta da olsa, bu aslında içinde serzeniş olan bir durumdur.

Pırlanta tektaş,  “benim için önemlisin”, “benim için teksin” ve “hayatımın sonuna kadar böyle kalacaksın” sözlerinin, kadife minik bir kutuya hapsedilmiş şeklidir.

Genelde gençler, evlenme tekliflerini, bütçelerine göre pırlantalarını alıp, hatta bir akşam yemeği ile yetinmeyip, animasyonlu, sonrasında arkadaşlarının da katıldığı partiler şeklinde yapıyorlar. O hazırlıklara, o heyecanlara tanık oldukça iş hayatının güzel bir tarafında olduğumun farkına varıyorum…

Ama aslolan, tüm pırlanta yüzüklerden ve gösterişli tekliflerden ziyade, pırlanta gibi bir kalp olduğunu unutmamak lazım..

Sevgiyle Kalın…..

 

 

BizGençler