Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

"Cumhur İttifakı" eskidi; ayrıca yorgun da!

Cumhur İttifakı da Millet İttifakı da kuruldu. Bu oluşum Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli ile Meral Akşener, Muharrem İnce ve Temel Karamollaoğlu’nu karşı karşıya getirdi. Seçim meydanları (tabiri caizse) bu pehlivanların naralarıyla inleyecek 50 gün boyunca.

Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli eskidi. Cumhur İttifakı “2023 hedefi”ni öne çıkarmaya, “milli” ve “yerli” kavramlarına vurgu yapmaya hazırlanıyor. Erdoğan hedeflerinin “daha güçlü, daha müreffeh, daha özgür Türkiye” olduğunu söyledi.

Ancak… Bu kavramların içi çok zaman önce boşaltıldı! 2023 hedefinde neyi tutturabilirler ki, “2023” desinler. İhracat mesela. 2023 hedefi 500 milyar dolar ihracattı. 2023 yılında 250 milyar dolarlık bir ihracat rakamını yakalayabilirse öpsün başına koysun! Erdoğan sıkça “2071” diyor ama o da çok uzak bir hedef olduğu için toplumu harekete geçirmiyor. Türkiye’nin güçlü ya da müreffeh olması ve daha fazla özgürlük konusu çok tartışmalı konular ve toplumu ikna etmekten çok uzak. “Milli” ve “yerli” meselesine gelince, “Cumhur İttifakı”nın kendileri çalıp kendileri oynadığı bir konu olmaktan ileri bir görüntü veremedi. Türkiye’nin uluslararası arenada ödül aldığı ne “yerli” bir ürünü var, ne de “milli” markası var. Sadece lâf!

Muharrem İnce, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu öyle mi ya? Siyasi arenaya yeni iniyorlar ve söyleyebilecekleri çok şey var dağarcıklarında.

Erdoğan ve Bahçeli klasik yöntemi uygulayıp “düşman” diyecekler, “hain” diyecekler ama o da eskidi. Bu konuda diyecek ne kaldı ki, desinler?!!

25 Haziran Pazartesi günü yenilenmiş bir Türkiye; neden olmasın?!

 

BizGençler