Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Abdullah Gül'e hiç yakışmayan davranış!

Abdullah Gül, Türk siyaset sahnesinin en önemli aktörlerinden biridir. Cumhurbaşkanlığına kadar yükseldi. Kayserilidir ve ailesi hala oradadır.

Rifat Hisacıklıoğlu ise Türk iş dünyasının en popüler simalarından biridir. Hem iş adamı olarak hem de iş dünyasını temsil eden kurumlarda aldığı görevleri başarıyla ifa etmesiyle tanınır. TOBB Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam ediyor hizmetlerine. Kayserilidir ve ailesi oradadır.

Mustafa Boydak. HES Kablo Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı’ydı. Hes Kablo TMSF’ye geçince Mustafa Boydak’ın Hes Kablo’daki yetkileri sona erdi. Haliyle KAYSO Başkanlığı da düştü.

Ailenin diğer bir ferdi olan Memduh Boydak da BOYDAK Holding CEO’su ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı idi. Memduh Boydak önce TÜSİAD yönetiminden, ardından da Boydak Holding’in TMSF’ye devredilmesiyle birlikte CEO’luğu da sona erdi.

Bir diğer kardeş Hacı Boydak zaten hapishaneye abone oldu. Girdi, çıktı, girdi, çıktı.

Boydak Ailesi Türkiye’nin en mütevazı ve en başarılı müteşebbisleriydi. Kayserilidirler ve aile Kayseri’de yerleşiktir.

Fetö Terör Örgütü’ne yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle mahkemedeler. Hukuk onların suçlu mu suçsuz mu olduklarını bir karara bağlayacaktır. Er ya da geç adalet yerini bulacaktır.

Da…

Bu arada acı bir olay yaşandı. Boydak kardeşlerin annesi Huriye Boydak, kalp krizi nedeniyle yatırıldığı hastanede 7 Ekim 2016 günü Hakkın rahmetine kavuştu.

Abdullah Gül de Rifat Hisarcıklıoğlu da Huriye Boydak’ın yemeğini yemiş, çayını kahvesini içmiştirler. O kadının bu iki insan üzerinde hiç mi hakkı yoktu da onun cenazesine katılmadılar?

Abdullah Gül’e de yakışmadı, Rifat Hisarcıklıoğlu’na da yakışmadı!

Elbette ki kendilerine göre bir, belki de birçok mazeretleri vardır ama ne olursa olsun, o kadıncağızın cenazesine gitmelerine mani olmamalıydı o mazeretlerin hiçbirisi.

Bu ülkede “korku”nun önemli bir yeri vardır ama “vefa”nın yeri çok daha başkadır.

 

Ağır geldi, içimde tutamadım. Her şeye rağmen “Diyeyim” dedim. 

BizGençler