Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Ahmet Tevfik Uzun “Fetöcü” mü?

Bugün Türkiye’de öyle bir olay gelişti ki, ilk defa oluyor bu ve önümüzdeki günlerde çok daha fazla konuşacağız bu olayı!

Ak Parti’nin 24. Dönem Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik UzunFetö Operasyonu” kapsamında gözaltına alındı!

Her yerde, her grupta, her meslekte “Fetö mensubu” kişi ve kişiler olabilir ama Ak Parti’de olamaz: Algı böyleydi!

Ak Parti bunu bilhassa istiyordu.

Kim istenmeyen kişi ise ona eskiden nasıl “Komünist” damgası vurulup “Devlet Düşmanı” statüsüne sokuluyorsa, şimdi “Fetöcü” deniyor ve o malûm “Devlet Düşmanları”nın içine savruluyor. Bunu da en fazla Ak Parti yapıyor çünkü!

Abdullah Gül ya da Bülent Arınç aykırı bir lâf mı etti; “Fetöcü” de ve at; gör bak nasıl paramparça ediliyor. Ahmet Davutoğlu da öyle, Ali Babacan da…

Bu algı yönetimi hem çok etkiliydi, hem de oldukça basitti. Parmağın ucuyla gösterip “Fetöcü” der demez adamın işi bitiyor! Yaftalamaysa bundan âlâsı olamazdı!

MHP Genel Merkezi’nin de hoşuna gitti bu yöntem:

Meral Akşener muhalif sesler çıkarmaya başlayınca “Fetö” dendi; daha “cü”sü gelmeden kadıncağızın feleği şaştı!

Dedim a çok etkili çok!

 

Tuz koktu mu?

 

Hâl böyle olunca “İstemediği herkese FETÖ damgası vuran Ak Parti”nin bünyesinde “Fetöcü” barındırması akla ziyan bir durumdur!

Ak Parti’de “Fetöcü” olmamalıydı! Olamazdı!..

Mantıken böyle bir şeyin imkânı yoktu ama algı yönetimine maruz kalmış vatandaş, imkânsızlığı kabul etmişti; hem de gönüllü olarak kabul etmişti: Ak Parti’de “Fetöcü” olamazlardı!

Ahmet Tevfik Uzun’un gözaltına alınması işte bu yönden önemli!

Tuz kokuyor mu?

Buna izin verilemezdi!

“Fetöcü” damgası çok etkili bir silahtır. Ak Parti bu silahın geri tepmesini asla istemez!

Uluslararası reyting şirketleri “Hukuk çiğneniyor” deyip Türkiye’nin kredi notunu düşürüyor; hemen “Dış mihrak” deniyor ve düşman ilân ediliyor. Vatandaş da hiç sorgulamadan o hainleri “düşman” kabul edip kendini koruyacak olan iktidara sokuluyor.

 

Ey Almanya!

 

Merkel bir lâf mı etti? “Vay hain” denip o da kayda geçiyor.

Erdoğan meydana çıkıp “Ey Almanya” diyor, vatandaş kendinden geçip “Allah senden razı olsun” diye ona dua edip alkış tutuyor. “Dünyaya kafa tutuyorsun. Allah seni başımızdan eksik etmesin!”

Ahmet Tevfik Uzun’un “Fetöcü” olmaması lazım. Yargıç hata yapar ama Ak Parti asla yapmaz. Erdoğan açık ve seçik bir şekilde söyledi zaten: ”Bugüne kadar ne aldattım, ne aldatıldım.”

Bundan daha sağlıklı söz mü olur?

 

 

 

BizGençler