Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Ak Parti’nin BEDELLİ konusunda düştüğü garip durum!

Başbakan Binali Yıldırım, BEDELLİ askerlikle ilgili bir açıklama yapıp “Bedelli askerliğe müspet bakıyoruz” dedi ve bunun toplumsal bir talep olduğuna dikkat çekti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın bu konudaki görüşü gayet netti. “Biz Türkiye olarak askerlikte yavaş yavaş profesyonel askerliğe gittik. Vatani görevini yapan askerleri biz cepheye göndermiyoruz, onlar arka planda görevlerini yapıyorlar. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için dikkate alınması gereken bir husus bu” diyen Başbakan Yıldırım, “Buradan elde edile geliri savunma sanayiinin güçlenmesine kullanırız” deyip arz talep dengesini gayet güzel bir şekilde kurdu.

Bir gün sonra Başbakan Yardımcısı Fikri Işık da aynı doğrultuda açıklama yapıp şöyle konuştu: “Bizim hepimizin farklı düşüncesi olabilir ancak Başbakanımızın sözlerinden sonra Hükümetimiz bu konuyu değerlendirecektir.”

Buraya kadar her şey gayet net ve açık, söylenenler yerli yerindeydi. Ta ki Ak Parti Sözcüsü Mahir Ünal konuşuncaya kadar. Mahir Ünal, “Şu anda Ak Parti’nin gündeminde bedelli ile ilgili bir düzenleme yok” dedi. Mahir Ünal’ın kafa karıştırıcı bu sözüne kimse bir anlam veremedi. Normal değildi çünkü.

Mahir Ünal, “Biz” derken kimi kastediyor? Hükümetin Başbakanlığı başka Ak Parti başka bir kurum mu? Bir tarafta Başbakan “Bedelli askerliğe pozitif bakıyoruz”, Başbakan Yardımcısı “Hükümetimiz bu konuyu değerlendirecektir” diyor. Diğer tarafta Ak Parti Sözcüsü “Gündemimizde yok” diye açıklama yapıyor! Bu nasıl bir tezattır!

Bir milyon genci bir sevindirmeye, bir üzmeye kimsenin hakkı yoktur. Bedelli askerlik gündeminizde varsa vardır, yoksa yoktur!

Sizin bu yaptığınız siyasete de sığmaz, devlet anlayışın da sığmaz!

Devlet bir şeye söz vermişse onu yapar. Verdiği sözü yerine getirmeye muktedir olmayan organizasyona iktidar denmez.  

Seçime giderken sergilediği bu dağınıklık Ak Parti’ye hiç yakışmadı! Biran önce BEDELLİ askerliği çıkarın ve bu dağınıklığa son verin.

 

BizGençler