Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Akşener, Kadınlar Günü’ne damgasını vurdu

Dünya dün (8 Mart 2018) Kadınlar Günü’nü kutladı. Türkiye de kutladı ve güne İyi Parti Lideri Meral Akşener’in sözleri damgasını vurdu.

Kadın gazetecilerle bir araya gelen Akşener’in verdiği mesaj; hem kadınca olması, hem siyasi içerik taşıması ve hem de anlamı nedeniyle çok önemliydi.

Akşener, hemcinsi Emine Erdoğan’a çağrıda bulundu ve “Hanımefendiden istirhamımız eşleri beyefendiye ‘biraz da evde oturmasını’ söylemesidir” dedi.

Akşener, neden böyle bir talepte bulunduğunun gerekçelerini de sıraladı.

1)      Kadına dair çözülmesi gereken sayısız mesele var ama ülke kadınla empati kurmayan, kuramayan ve buna niyetli olmayan bir iktidar tarafından yönetiliyor.

2)      Ülkede kontrol dışı, denetlenemez, empati yoksunu bir cumhurbaşkanı var ve o cumhurbaşkanı çocukların eğitim durumundan tutun da onların bir kısmının uğradığı tacize, kadınların yaşadığı şiddet ve cinayetlere, çalışma şartlarına kadar her duruma müdahale ediyor. Fakat hadiselere sadece ve sadece kendi gücüne hizmet edecek bir açıdan bakıyor.

3)      Cumhurbaşkanı kadınların ve çocukların sorunlarına odaklanamayacak kadar kendisine odaklanmış durumdadır.

4)      Cumhurbaşkanı İhtiras tramvayına binmiştir. ‘Başkanlık’ ihtirası, insanlara insan gibi bakmasını engellemekte, onları sadece oy sayısı olarak görmesine yol açmaktadır. Kendisi ve başkanlığı uğruna feda edilemez bir şey yoktur.

5)      Onu şikâyet edecek tek bir yer kaldı; o da Emine Erdoğan hanımefendinin kendisidir. Hanımefendiden istirhamımız eşleri beyefendiye biraz da ‘evde oturmasını’ söylemesidir. Azıcık sussun da Türkiye nefes alsın!

Türkiye’yi içinde bulunduğu bu “ihtiras ağı”ndan kurtaracaksa kadınların kurtaracağına işaret eden Akşener, “Biz kadınların hep birlikte korku duvarlarını yıkmaktan başka çaremiz yoktur” dedi.

BizGençler