Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Akşener, Meclis Başkanı'na "gülle" gibi mektup yazdı

İstanbul’da İş Dünyası Vakfı tarafından verilen bir iftar yemeğinde Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Meral Akşener hakkında “Meral Kılıçdaroğlu” ifadesini kullanmış. İftar yemeğinde ortak tanıdıklar da varmış. Kahraman’ın söylediği iddia edilen bu söz, Akşener’in kulağına gitmiş. Meral Akşener bu; hakkında böyle bir söz sarf edildiğini öğrenir de durur mu?

Hemen bir mektup döşenmiş. Mektuptaki ifadelerin her birisi bir gülle’ Yenili yutulur gibi değil! Meclis Başkanı’nın nasıl bir cevap vereceği merak edilen mektupta Akşener “İftar sofrasında bile böyle bir yakıştırma yapabildiğinize göre İslam sizin üzerinizde sadece bir gömlek, belki de bir üniforma” ifadesini kullandı.

Akşener’in mektubu şöyle:

 

“İstanbul’da İş Dünyası Vakfı tarafından verilen iftar yemeğinde, bir grup ortak tanıdıklarımızın olduğu iftar masasında yapılan sohbet esnasında, adımın geçmesi üzerine ‘Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?’ dediğinizi esefle öğrendim.

Bir kadının soyadının ancak evlilik vasıtası ile değişeceği açık bir gerçek olmasına rağmen, bu kadar alçak ve şerefsiz bir yakıştırmayı yapmış, TBMM Başkanı olmuş ve hayatın yetmiş yedi yılını geride bırakmış bir Belam yapabilirdi.

İslami bilgilere vakıf olmak, aileden dini terbiye almış olmak, hukuk öğrenimi, hac görevini yapmak, en yüksek makamlarda görev yapmak ve geride bıraktığınız yetmiş yedi yıllık bir ömür görülüyor ki size hiçbir şey kazandırmamış.

Sizinle 28 Şubat döneminde aynı bakanlar kurulunda birlikte görev yapmıştık.

Eşim ile hemşeri olmanız nedeniyle bana ‘gelinimiz’ derdiniz.

Anlaşılan siz yüce dinimizin ahlak ve faziletinden bir şey almadığınız gibi, Türk örf ve geleneklerinden de bir nasip almamışsınız.

Mübarek Ramazan ayında, iftar sofrasında bile böyle bir yakıştırma yapabildiğinize göre İslam sizin üzerinizde sadece bir gömlek, belki bir üniforma. Oruçlu geçirilen uzun bir günün ardından evli barklı, babaanne olan bir kadına yapılan nasıl bir yakıştırmadır bu?

Sizin hiç mi kutsalınız kalmadı? Siz kutsallarımızı ne zaman, nerede ve ne karşılığında bıraktınız?”

 

 

BizGençler