Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Bahçeli neden böyle bir yola tevessül etti?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün yaptığı açıklamada isim vermeden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i işaret etti ve Akşener’in CHP’den aldığı 15 milletvekili desteğiyle grup kurmuş olmasına rağmen neden hâlâ 100 bin imzada ısrar ettiğini sordu?

Bahçeli, medya mensuplarına yaptığı açıklamada “Bu mesele benim kafamda oluşan bir düşünceydi ve sizinle de paylaşmak istedim” dediyse de belli ki iyice döküp düşünmüş ve bir strateji haline getirmiş.

Bahçeli’nin bu stratejisinde müthiş bir tuzak var.  O da şu:

Bahçeli, kurduğu senaryoda Pensilvanya’dan bir talimatın gelmiş olabileceğine vurgu yaptı ve “Benim hala 100 bin destekçim var” demiş olabileceğini ima etti. Meral Akşener’in 100 bin imzada ısrar etmesini de bu talimatla irtibatlandırdı.

Meral Akşener’in FETÖ ile bir alakasının olduğu yönünde herhangi bir ize rastlanmadı. Bunu İçişleri Bakanlığı dâhil ülkenin ilgili kurumlarının hepsi biliyor.

Hâl böyle iken Devlet Bahçeli, neden böyle bir iddiayı ortaya attı ve İçişleri Bakanlığı’nın İlçe Seçim Kurulu’na gidip Akşener’i aday gösterenlerin iyi araştırmasını istedi?

Zurnanın zırt dediği yer burası işte?

Bahçeli aba altından sopa gösteriyor aslında!

“Akşener’i cumhurbaşkanı adayı gösterenler, FETÖ’den gözaltına alınmak dâhil her türlü baskı ve takibe hazır olsunlar” diyor yani.

Daha doğrusu “Akşener’i aday da göstermeyin, ona oy da vermeyin” demeye getiriyor.

Tam bir Bizans oyunu! Fakat Türk insanı çok oyun bozmuştur. Bahçeli’nin bu ince zekâ ürünü olan stratejisi de geri tepebilir!

 

BizGençler