Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

BEDELLİ askerlik bekleyen arkadaşların dikkatine;

Sevgili arkadaşlar;

Sizler istediğiniz BEDELLİ askerliğin yasalaşması için lobi yapıyor ve her türlü aracı zorluyorsunuz. Sosyal medyayı gayet iyi kullanıyorsunuz. Bu yönünüzle sizi takdire şayan buluyorum. Ayrıca gayet makul ve yerinde bir taleple çıkıyorsunuz kamuoyunun karşısına. Dolayısıyla size destek vermeyi kendime görev bildim.

2014 yılında çıkan BEDELLİ askerliği de desteklemiştim. Hasbelkader başlayan yolculuğumuz devam etti ve şimdi de can-u gönülden destekliyorum sizi.

De…

Küçük bir ricam var sizden.

Daha önce söylemeliydim ama araya olaylar girdi ve bugüne kadar uzadı.

Ricam şudur:

Size, “Bedelli askerlik istediğinizden” dolayı söz söyleyen, sizi eleştiren kişiler oluyor. Siz de onları cevap veriyorsunuz. Bazıları çok sert oluyor bu cevapların! Saygı çizgilerini aşan sözleri size yakıştıramıyorum doğrusu. O soru sahiplerine gayet saygılı cevap vermenizi rica ediyorum sizden. Sorgulama yöntemleri sert ve ağır olsa da saygılı davranın. Bilmedikleri için öyle davranıyorlar sonuçta. Onları bilgilendirirken sabırlı olun.

BİZ (Kendim BEDELLİ isteme yaşını geçtim, BEDELLİ bekleyen çocuğum da yok ama kendimi sizden biri gibi görüyor ve BİZ diyorum) nasıl kendimizde “BEDELLİ isteme” hakkını buluyorsak; onların da “Neden BEDELLİ istiyorsun” diye soru sorma ya da “Git askerliğini yap gel” deme hakları vardır. O haklarını kullandılar diye onlara saygısız davranamayız!..

İçinde bulunduğunuz şartları anlatın,  neden BEDELLİ istediğinizi izah edin ve onların da sizin destekçiniz olmalarını sağlayın. Demokratik hakları kullanmak ancak böyle olur.

Bir diğer konu da BEDELLİ askerlik istemenin siyasi bir yönü yoktur. Hangi siyasi görüşten olursa olsun mağdur mağdurdur. Bu mağduriyeti giderecek olan da iktidarlardır. İlişki, mağdur olanlar ile mağduriyeti giderecek olan arasındaki ilişkidir yani.  Bunu böyle görüp böyle davranmakta fayda var.

Hepinize başarılar dilerim.

 

 

BizGençler