Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

BEDELLİ ASKERLİK bekleyen gençlerin dikkatine (ıı) 

Sevgili arkadaşlar…

Sizlerle iki seneye yakın bir süre BEDELLİ ASKERLİK yolculuğu yaptık. Zorlu bir yolcuktu. Bazen moraliniz bozuldu, bazen yorgun düştünüz. Hatta aranızda intihar etmeyi düşünenler bile oldu…

En sonunda Başbakan Binali Yıldırım size yeşil ışık yakan bir açıklama yapıp yüreğinize su serpti. Hayırlı mübarek olsun.

Bu iki senelik süre içinde size iki konuda yardımcı oldum: 1) Moral 2) Motivasyon. Ümidinizi kaybettiğiniz dönemlerde size tünelin ucundaki ışığı göstermeye çalıştım yani.

Sizler de çok muhteşem bir azim gösterdiniz tabii. Birlikte hareket etme beceriniz takdire şayandı. Bıkmadan usanmadan durumunuzu arz ettiniz.

En sonunda sizin önceliğiniz olan “BEDELLİ” ile iktidarın önceliği olan “OY” bir yerde buluştu ve Başbakan Binali Yıldırım “Zaten profesyonel orduya geçtik. BEDELLİ askerliği yürürlüğe sokmamız bir zaruret halini aldı” şeklinde açıklama yapıp BEDELLİ askerlikten elde edilen para ile savunma sanayiinin güçlendirilebileceğinin altını çizdi.

Size şunu tavsiye edebilirim: BEDELLİ ASKERLİK süreci size ekip olmanın faydasını gösterdi. Bunun ne kadar önemli olduğuna hayatınız boyunca şahit olacaksınız. Ekip çalışmasını ihmal etmeyin. Empati yapın ve hayatın sürprizlerle dolu olduğu hatırınızdan çıkarmayın. Vefa duygunuzu kaybetmeyin. Zorlukları göğüslemeye hep hazır olun. Unutmayın ki, galibiyetin hazzı hiçbir şeyde yoktur.  

İzninizle bir de ricada bulunacağım sizden: Ekoyes Haber’e sahip çıkın.

Biliyorsunuz, bu 2 senelik yolculuğumuzda bize Ekoyes Haber eşlik etti. Onun sayesinde iletişim kurduk. Ekoyes Haber bizim olduğu kadar sizin de. Ona sahip çıkın. İleride yine onun sayesinde buluşacağız. Haber ihtiyacınızı Ekoyes Haber’den karşılayın. Yetersiz kaldığında eleştirin de tabii. Daha fazlasını isteyin. Biliyoruz ki siz, tuttuğunu koparan bir ekipsiniz.

Yolunuz açık olsun.

 

BizGençler