Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

BEDELLİ bekleyen gençlerin eli güçleniyor

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Barzani’nin Türkiye’ye gelişinde göndere Kuzey Irak Bayrağı çekilmesine öfkelenmiş ve “Türk Bayrağı ile bez parçası aynı tutulamaz” ifadesini kullanmıştı.

Devlet Bahçeli Twitter hesabından “Sayın Başbakan Barzani paçavrasını gündeme getirmenin iyi niyetlilik olmadığını söylüyor. Kötüye kötü demenin neresi iyi niyetlilik değildir?”

Diye sordu.

Ardından; ikinci sorusunu sordu:

“Ne oldu da Barzani Türkiye’de, hem de şu nazik ve hassas dönemde ağırlandı? Hangi bölgesel ve küresel politikanın yörüngesine girildi?”

Devlet Bahçeli’nin açıklamaları peş peşe geldi. O açıklamalardan biri de şuydu:

“Eğer Barzani, bize tercih ediliyorsa, ki bu da bir tercihtir, asıl bunu iyi niyetle yorumlayamam, samimiyetle okuyamam.”

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin bir diğer açıklaması da şu oldu:

“Sayın Başbakan’a millilik övgüleri yaparken, mahcup olacağımız, yüzümüzü kara çıkaracak misal ve eylemlerle karşılaşmaktan üzülüyoruz.”

Bütün bunlar gösteriyor ki, iki müttefikin arası geriliyor.

MHP tabanı zaten “Hayır’da hayır vardır” diyordu. Bu gerginlikten sonra MHP Genel Merkezinin de “Hayır’da hayır vardır”cılara katılma ihtimali kuvvetlendi.

Ak Parti’nin “Al BEDELLİ’yi, ver EVET’i” deyip 700 bin BEDELLİ bekleyen gençlerle masaya oturması hiç de imkânsız gibi görünmüyor.

Gençlerin “BEDELLİ çıkarsa vefa borcumuzu öderiz” diye bir açıklamaları olmuştu. Aileleriyle birlikte 3 milyon oy demektir ki, hiç de yabana atılacak bir oy değildir bu.

Ak Parti MHP’den beklediği “EVET” oyunu “BEDELLİ” Kanunu’nu çıkarıp BEDELLİ Askerlik bekleyen gençlerden fazlasıyla alabilir. BEDELLİ’yi çıkarmadığı takdirde tersi de olabilir; onu da aklından çıkarmaması lazım tabii!

 

 

BizGençler