Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

BEDELLİ, iyi niyetinizi görmek istiyor

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım “5 milyon 500 bin gencin askerlik problemi var” dedi. Yılda 350 bin kişinin askere alınabildiğine dikkat çeken Başbakan Yıldırım, bu şartlarda yığılmanın çözümünün ancak 16 senede mümkün olabileceğine işaret etti ve ekledi: “Seçimden sonraki iktidarların bu yığılmaya bir çözüm bulmasının şarttır.”

Başbakan Yıldırım en mantıklı çözümün de BEDELLİ askerlik olduğunun altını çizip şöyle dedi: “TSK; profesyonel orduya geçti. Terörle mücadeleyi profesyonel askerlerimizle gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla BEDELLİ Bir zaruret haline geldi. Oradan elde edilen gelirlerin savunma sanayiinin güçlendirilmesinde kullanılması akıllı bir yöntemdir.”

Kabinedeki bakanlar, Ak Parti yöneticileri ve hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu meselenin seçimden sonra masaya yatırılması gerektiğini ifade etti.

Diğer parti liderlerinin çoğu da bu konuda olumlu mesajlar verdiler.

Hal böyle iken GBT ne oluyor?

Mademki bu meseleyi çözmekte kararlısınız; kaldırın GBT. Kaldırın da gençler, eşleri dostlarıyla doya doya bir bayram yapsınlar! GBT’yi kaldırmanız, iyi niyetinizin bir göstergesi olacaktır.

2017 Referandumu öncesi söz verdiniz fakat o sözünüzü yerine getirmediniz. Dolayısıyla gençler “Yine aynı şey olur mu” diye sorguluyorlar sizin bu sözünüzü.

Gençlerin güvenini kaldırmak istiyorsanız, GBT’yi kaldırın.

Onu da yapmazsanız, bedelini ağır ödersiniz.

Bu gençlerin, aileleriyle birlikte 5-6 milyon oy potansiyeline sahip olduklarını hatırdan çıkarmayın.

Bin oy için bile 9 takla attığınız şu dönemde 5-6 milyon oyun ne demek olduğunu anlatmama gerek yok!

Hatırlatayım, dedim.

Habercinin işi haber vermektir.

 

BizGençler