Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Birinci tur, Akşener ile İnce arasında geçeceğe benziyor

Siyasette hemen her şey netleşti. Meydan liderleri bekliyor. Süre kısa, hava sıcak ve de en önemlisi Ramazan. Liderlerin çok çalışıp bu süre sürede herkese ulaşması lazım...

Devlet Bahçeli için pek bir problem yok. O twitter ustası! Geçiyor bilgisayarın başına, atıyor tweet’ini bitiriyor işini. Konusu da belli: FETÖ ve Akşener!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kongre kongre dolaştı ve diyeceğini dedi zaten. Dün manifestosunu da okudu. Diyeceği bir şey kalmadı. Daha fazla konuşursa tekrara düşer. Şu kritik dönemde hiç hoş karşılanmayan “münafık” gibi sözler sarf ediyor ki, bunlar olumsuz etki yapıyor.  Erdoğan’ın yapacağı en münasip şey, teravih namazlarında imam olması: Ki, gündeme çok uygun!

Muharrem İnce, çekirge misali oradan oraya sıçraması ve meydanlarda keklik gibi sekip “80 milyonu kucaklayacağım” demesi ve herkesin cumhurbaşkanı olacağına vurgu yapması bekleniyor.

Meral  Akşener ise kanırta kanırta geliyor. Önüne daha birçok engel çıkacağı da belli oldu. Akşener tüm bu engelleri fırsata çevirip gücünü ispatlamış bir lider olarak girecek 24 Haziran’a. Akşener’in seçmene “Ben sizin bacınızım” diye hitap etmesine rağmen meydanlarda delikanlı gibi konuşacağı kesinlik kazındı.

Temel Karamollaoğlu ise Ak Parti’nin en zayıf yerinden vurup en başta Erdoğan olmak üzere tüm Ak Partilileri zıplatacağı besbelli!

Bu yarışın birinci turu Meral Akşener ile Muharrem İnce arasında geçeceğe benziyor. İkinci tur ise Erdoğan ile Akşener ya da İnce arasında yaşanacak tabii. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna Akşener mi oturur, İnce mi? Onu söylemek için erken; biraz daha bekleyip, liderlerin seçim meydanlarındaki performansına bakmak lazım.  

 

 

BizGençler