Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Bu ittifak, gerçekten “şer ittifakı” mı?..

Seçimler bir aydan az bir zaman kaldı…

Türkiye için önemli bir seçim bu… Parlamenter sistemden Cumhurbaşkanı Hükümet sistemine geçiliyor… Bir elin parmağı kadar uyum yasasıyla geçiliyor hem de!..

Bu önemli seçime giderken meydanlarda kim ne konuşuyor? Bir de ona bakalım!..

Ak Parti Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan dün Erzurum’daydı… Vatandaşa “Faiz lobisini” şikâyet etti ve onlardan yastık altındaki dolar ve avrolarını satıp bu oyunu bozmalarını istedi…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dolardaki dalgalanmanın bilhassa yapıldığına işaret etti ve “Bunların alayı vatan hainidir” dedi…

 

Bu abi yoruldu!

 

İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, “Bu abi yoruldu. 24 Haziran’da emekli edeceğiz ve onu evine torun sevmeye göndereceğiz” dedi...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin kurduğu Millet İttifakı’na “İllet İttifakı” adını verdi. İki gün önce Erdoğan da “Şer İttifakı” demişti.

Erdoğan yerli otomobil konusunda oldukça ısrarlı davranıyor…. CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ise “Cumhurbaşkanı olduğumda bu projeyi iptal edeceğim” dedi.

Erdoğan, Türkiye’nin 28 milyar dolar tutarında otomobil ihraç ettiğine dikkat çekip Muharrem İnce’nin gaflet içinde olduğuna vurgu yaptı…

Muharrem İnce, “Ben ihracata bir şey demiyorum ki… Ben, marka yok, diyorum… Türkiye yılda 1 milyon 100 bin otomobil ihraç ediyor ama her bir otomobilden 100 avro anca kazanıyor! Fasonculukla marka olunmayacağını söylüyorum ben.”

 

Erdoğan – İnce farkı

 

Muharrem İnce, Erdoğan ile arasındaki farkı anlatırken şu ifadeyi kullandı: “O, otomobilin kaportasını yapmak istiyor, ben beynini yapmak istiyorum. O otomobilin koltuğunu yapmaya talip, ben elektrikli otomobil yapmaya talibim!”

Erdoğan; CHP’yi “tezek”, “pislik” gibi kelimelerle tanımladı. Muharrem İnce ise Erdoğan’ı cevaplarken “O varsın ‘tezek’ desin, ‘pislik’ desin; ben ‘teknoloji’ diyeceğim. ‘Kuantum’ diyeceğim” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın “Şer İttifakı”, Bahçeli’nin “İllet İttifakı” dediği “Millet İttifakı” cumhurbaşkanı adayları “Emekliye iki maaş ikramiye vereceğiz” diyor. “Öğretmenlere, öğretmenler gününde bir maaş ikramiye” sözü veriyorlar. “Gençlere vatandaş maaşı bağlayacaklarını” söylüyor.

Cumhur İttifakı üyeleri ise “Şer İttifakı” deyip onlarla dalga geçiyorlar.

Saadet Partisi Cumhurbaşkanı Temel Karamollaoğlu, Ak Parti’yi kastederek; “Parti içinde birçok arkadaşımız var, huzursuzlar. Yöneticilerinin söylediklerinin tersini yapmasından şikâyetçiler” dedi.

 

Gerçek düşman kim?

 

Erdoğan, kendisinden olmayanları “Hain” olmakla itham ediyor ve vatandaşın bu hainlere aldanmamasını istiyor…

Muhalefet “25 Haziran’da OHAL’i kaldıracağız” diyor. İktidarın YÖK’ü ise “Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı”nı görevden alıyor.

Bu seçim, “tezek”lerden, “vatan hainleri”nden oluşan “Şer İttifakı” mı kazanacak? Yoksa, her olayı “düşman”a ve düşmanın “kumpası”na bağlayan iktidar mı? Az kaldı..

Muharrem İnce ise “huzur” diye sesleniyor ve toplumu barıştırıncaya kadar mücadele edeceğinin altını çiziyor…

 

 

BizGençler