Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Bu seçim çok farklı bir seçim!

Türkiye çok “şenlikli”, “kıran kırana” bir seçim atmosferine girdi. “Şenlik” sözünü bilhassa seçtim. Meral Akşener, Muharrem İnce ve Temel Karamollaoğlu. Bu üç liderin üçü de zeki ve espri yeteneği yüksek insanlar. Hiçbirisi de Erdoğan’a benzemiyor. Verdikleri mesajlarla vatandaşı hem bilgilendiriyorlar, hem de eğlendiriyorlar.

Erdoğan kavgacı bir üsluba sahip;  “Pislik”, “Tezek” gibi sözleri adeta bir kamçı gibi kullanma hususunda mahir.  Rakibini o kırbaç darbeleriyle yaralıyor ve etkisizleştiriyor.  Muharrem İnce ise “O varsın ‘tezek’ desin, ben ‘Ar-Ge’ diyeceğim. ‘Pislik’ derse ‘uzay’ diyeceğim” diyor. “Muhatap olmam” diyor yani.

Erdoğan, neredeyse son bir aydır gündem oluşturamıyor! Ki, kimsenin kabul edebileceği bir durum değil bu. Erdoğan, gündem oluşturur diğer liderler de ona cevap vermeye çalışırlardı. Şimdi tam tersi: Kah Meral Akşener gündem oluşturuyor, kah Temel Karamollaoğlu. Son 15 gündür gündem Muharrem İnce tarafından oluşturuluyor zaten ve Ak Parti kurmayları ona cevap yetiştirmek için adeta birbirleriyle yarış eder oldular.

Devlet Bahçeli bile attığı tweetlerle gündem oluşturuyor da Erdoğan bir türlü günden oluşturamıyor. “Sen kimsin” diyor tabii. “Siz çırak dahi olamadınız” diye kükrüyor. “Bay Kemal” ve “Bay Muharrem” diye hitap ettiği İnce ve Kılıçdaroğlu’ndan gündemi bir türlü alamıyor.

Erdoğan bugün “Sıra Kandil’de, Sincan’da” dedi ve birkaç gündür seslendirilen terörle mücadeleye ağırlık vereceğini gösterdi.  

Kuzey Irak’ta başlatılan operasyon arttı. TSK, 20 kilometre sınır ötesine geçti. Siyasi malzeme olur mu olmaz mı, bilinmez ama bu operasyonun çok daha şiddetli olacağı anlaşılıyor!

 

BizGençler