Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Bu SEV'gi başka SEV'gi

"

Mehmet Nane,  Carrefour Genel Müdürü. Mersinli. Tarsus Amerikan Koleji mezunu… O kendisi “Lisem” diyor. “1984 yılında lisemden mezun oldum.”

Amerikan koleji mezunları biraz farklı… Mezun olsalar dahi okullarıyla ilişkilerini kesmiyor ve gönüllü hizmete devam ediyorlar.

Mehmet Nane sık sık “Ben mezun olmayan mezunlardanım” derken bu geleneği kastediyordu işte.

25 yıllık profesyonel iş hayatını geride bırakan Mehmet Nane, “Ben hiçbir zaman okulumdan ve okulumun bağlı olduğu Sağlık ve Eğitim Vakfı’ndan kopmadım. Uzun yıllardır gönüllü çalışmalara katıldım” dedi.

Tarsus Amerikan Koleji, Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji, SEV Amerikan Koleji gibi 9 eğitim kurumu ile Gaziantep’teki SEV Amerikan Hastanesi’ni çatısı altında bulunduran vakfın adı; Sağlık ve Eğitim Vakfı. SEV yani.

Mehmet Nane “İş adamı kimliğimin yanında bir de eğitim gönüllüsü olarak çalışacağım” diyor ve ekliyor:

“Eğitime katkıda bulunacağım için mutluyum ve heyecanlıyım.”

Nane’nin bir başka sözü ise “Türkiye’nin en iyi okulları olmakla yetinmeyeceğiz, dünyanın en iyi okulu olmak için çalışacağız” sözüydü.

Yine Nane’ye ait bir söz: “Başarının sırrının süreklilik olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Vakıfta hem yeniliklerin, hem sürekliliğin birlikte olduğu projelere imza atacağız.”

Mehmet Nane’yi bu kadar iddialı konuşturan ve onu cesaretlendiren neden ne? Esas önemli olan unsur bu...

Mehmet Nane’nin yanında çok güçlü bir ekip var. SEV Vakfı Genel Müdürü Binnur Karademir. Ki, Karademir gerçek bir profesyonel.

SEV Yönetim Kurulu Üyeleri de çok güçlü. Yıldız Holding İnsan Kaynakları Genel Müdürü Ege Karapınar, Visa Europe Güneydoğu Avrupa ve Bölge Genel Müdürü Berna Ülman, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emre Akkuş, Generali Sigorta A.Ş. Genel Müdürü Mine Ayhan, hesapkurdu.com Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Paksoy, PepsiCo Yiyecek – İçecek Bölümü Türkiye Transformasyon Bölümü Başkan Yardımcısı Pınar Balcı Güventürk, Eczacıbaşı Holding Hukuk Başdanışmanı Simhan Savaşçın ve ARGE Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yılmaz Akgüder SEV’in yönetim kurulu üyeleri. Böyle bir güçlü kadro ile çalışan kim olsa iddialı konuşur.

SEV Yönetim Kurulu, mezunlardan ve velilerden oluşan konseyleri faaliyete geçirmiş.  Mehmet Nane, “Biz bu konseylere ne yapmak istediğimizi anlatıyoruz. Onlar da bize ne yapmamız gerektiğini söylüyorlar” dedi.  “Biz çatışma değil, değer üretmek için çalışıyoruz.”

 

Nane’nin birçok güzel sözünden biri de şuydu: Amerikan liseleri ile yardımsever, yaşadığı topluma ve dünyaya saygılı, kendine güvenen, ne istediğini ilen öğrenciler yetiştirmeye devam edeceğiz.  Bu nu yaparken üstün nitelikli eğitim sağlık hizmetlerini yaygınlaştıracağız.”

 

 

 

 

 

 

"

BizGençler