Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Daha ne kadar uçlarda yaşayacağız?

Seçime 3 gün kaldı. Çizgiler belirginleşti…

Ak Parti, kalın bir çizgi çizip “Cumhur İttifakı” dışında kalanları “terörist” ya da “FETÖCÜ” ilan etti. Kendi yanındakileri “Sakın öbür tarafa geçmeyin” diye sürekli uyarıyor ve geçer geçmez yanacaklarının altını çiziyor!..

İşin garipliğine bakın ki, Millet İttifakı inadına “kardeşlik” diyor ve “barış”tan söz ediyor. Başkalarını bilmem ama benim kafam karıştı…

“Barış” ve “kardeşlik” dini olan İslamiyet’i yaşadığını ve her işini İslam akideleri üzerine yaptığını iddia eden bir parti herkesi “terörist” ilan ediyor; laikliği benimsemiş ya da demokrasi savunucusu olan partiler “barış” ve “kardeşlik”ten söz ediyor.

Ak Parti’nin kendisine göre gerekçeleri var tabii. Düşman! Ülke çepeçevre düşmanla sarılmış. Dış düşmanlar yetmezmiş gibi içeride de iç düşmanlar var.

Ya Cumhur İttifakı’nın dediği “düşman” hayali. Ya da Millet İttifakı üyelerinin seslendirdiği “barış” ve “kardeşlik” hayali!..

24 Haziran’daki sandığın “dost” ile “düşman”ı birbirinden ayıracağını düşünüyorum ve diyorum ki; yazıktır günahtır. Bölmeyin ülkeyi. Kardeşi kardeşe düşman etmeyin!..  

 

 

BizGençler