Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Garanti Bankası mektubunda ne yazıyordu?

Garanti Bankası’nın en takdire şayan yönlerinden birisi de gerçekleştirdiği “sosyal sorumluluk projeleri”ne asli işi olan bankacılığa gösterdiği titizliği göstermesidir, hiç şüphesiz.

Bir başka deyişle, Garanti Bankası yaptığı her işi özenle yapıyor.

Kadın girişimcilerle ilgili çalışmaları çok olumlu sonuçlar verdiği kamuoyunun malûmu. Uyguladığı programlarla kadın girişimcilerin yollarını aydınlatıyor, onlara vizyon kazandırıyor.

Hakeza eğitim.  Eğitim, ülkemizin geleceğini ilgilendiren en kritik konulardan biri; belki de en başta geleni. Öğretmenler, eğitim dünyasının baş aktörleri olarak gelecek nesillerin yetişmesinde öncelikli görev üstleniyorlar.

Garanti Bankası, öğretmenlerin gelişimi sağlanmadan etkili eğitimin gerçekleşemeyeceği fikrinden hareketle sekiz sene önce Öğretmen Akademisi Vakfı’nı (ÖRAV) kurmuştu. ÖRAV, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yapıp sayısız eğitim programına imza attı.

O günden bugüne ÖRAV’ın eğitim programına iştirak eden ve Türkiye’nin her yerinde görev yapan 140 bin öğretmen 8 milyon öğrenciye dokundu.

Bendenizin de zaman zaman takip ettiğim bu eğitim programlarının esası “öğrenci merkezli” olmasıydı. Yazdığım yazılarla bu programa destek vermeye çalıştım.

Kendi gündemimden çıkıp da ÖRAV programlarını istikrarlı bir periyot içinde izleyemediysem de programın verimliliğini yerinde gören birisi olarak daima dillendirdim. Eş dost sohbetlerinde lafı getirip ÖRAV programlarına bağladım ve böylece başkalarının da bu programdan haberdar olmasına yardımcı olmaya çalıştım.

Garanti Bankası’nın “kadın girişimci” ve “eğitim” programlarını Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere koordine ediyor.  

Karadere, aynı zamanda bankanın “KOBİ” projelerinden de sorumlu. KOBİ çalışmalarında gösterdiği performansı bu iki sosyal sorumluluk projelerinde de gösterdi. Bu iki projenin başarılı olmasında Nafiz Karadere’nin gayreti önemli rol oynamıştır.

Karadere önceki gün şahsıma gönderdiği mektupta ÖRAV’ın eğitimlerine katılmamı istiyordu. Nasıl sevindiğimi anlatamam. 2-3 senedir katılamadığım ve eksikliğini hissettiği bu programlara davet edilmiş olmanın mutluluğunu yaşadım. Kaybettiğim değerli bir eşyamı bulmuş gibi sevindim.

En kısa zamanda katılacak ve gördüklerimi sizlerle paylaşacağım.

 

 

 

 

 

BizGençler