Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Gençlere bunu mu reva görüyorsunuz?

Birine eziyet etmek için illa fiziki şiddet uygulamanız gerekmiyor? Hakkını vermezsiniz, bıçak saplamaktan daha fazla acı verirsiniz ona.

Hazret-i Ömer (R.A) “Allahım’a yemin ederim ki, Fırat kenarında bir oğlak kaybolsa korkarım ki kıyamet gününde onun bile hesabı Ömer’den sorulur” demiştir.

Mehmet Akif Ersoy ise Safahat’ında şu beyitle destanlaştırmıştır Hazret-i Ömer’in o sözünü:

”Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa koyunu,

Gelir de adl-i İlahi sorar Ömer’den onu.”

Ak Parti İktidarı hem Hazret-i Ömer’in yolunda gitmeye özen gösterdiğini ifade ediyor, hem de Mehmet Akif Ersoy’u dilinden düşürmüyor.

BEDELLİ bekleyen gençler Dicle’nin kenarında kalıp kurtlar tarafından kapılma ihtimali olan kuzu (ya da koyun) durumundalar.

İşlerini kurmuşlar, çoluk çocuğa karışmışlar ve yoklama kaçağı durumuna düşüp bakaya olmuşlar.

TÜİK’in açıklamasına göre Türkiye’nin işsizlik oranı yüzde 11.3 oldu. İşsiz sayısı ise 3 milyon 523 kişiye yükseldi!

Bu şartlar altında işini kurmuş, devletine vergi ödeyen her müteşebbise ödül verilse yeridir.

Bakaya gençler madalya ya da ödül beklemiyorlar ama BEDELLİ hakkının kendilerine de tanınmasını da bekliyorlar.

İktidar partisi de kamuoyu da biliyor ki, gençlerin bu talebi vatani görevden kaçmak maksadıyla yapılmış bir talep değildir. Asla değil, kat’a değildir.

Onlar “İhtiyaç varsa seve seve gideriz” diyorlar ve böyle bir hizmete her an hazır olduklarını söylüyorlar.

İktidarın tek bahanesi “konjonktür” ki, bu da hiçbir sağlam mazerete uymuyor. Tam aksine konjonktürün en uygun olduğu dönem bu dönem.

TSK tamamen profesyonel orduya yöneldi ve imtihanlar açıp bordo bereli asker ve uzman çavuş alıyor. Korucu kadrosunu genç elemanlarla güçlendirmeyi hedefliyor.  

Bu projeyi gerçekleştirmek için paraya ihtiyaç var. Ki, BEDELLİ geliri bu projeye can suyu olur.

Türkiye’nin tanka, topa, silaha ve savunma yatırımına duyduğu ihtiyaç hiç bu dönem kadar şiddetli olmamıştı. BEDELLİ geliri oraya da ilaç gibi gelir.

Dünya genelinde baş gösteren ekonomik krizin Türkiye’yi teğet geçmesi için finansmana ihtiyaç var. BEDELLİ geliri o alanda da önemli fayda sağlayabilir.

Bakaya gençlerin çalıştığı işyerlerine Askerlik şubeleri marifetiyle “Yoklama kaçağı kişilere iş vermeyin, daha önce aldıklarınız varsa onlar çıkarın” şeklinde yazı göndermek yerine çıkarın BEDELLİ’yi, hem siz rahat edin, hem gençler.

Bu ülke hepimizin: Her birimizin diğer birimize ihtiyacı var. Bu gençler ülkenin geleceği, daha çok ihtiyaç var onlara. BEDELLİ onların hakkı, verin haklarını.

 Sayın Başbakan.. Sayın Binali Yıldırım... Gençler, kendilerine reva gördüğünüz işyeri talimatlarından dolayı fazlasıyla incinmiş durumdalar. Haberiniz olsun.

 

 

 

BizGençler