Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Gençleri daha fazla yormayın; çıkarın şu BEDELLİ’yi!

Bir milyona yakın genç, iki yıldır her türlü imkânı değerlendirdi ve BEDELLİ askerlik için çalmadığı kapı bırakmadı…

Ak Parti İktidarı, 2017 Referandumundan önce gençlere “Referandumdan sonra çıkaracağım” diye söz verdi ama tutmadı. Tutmadı çünkü seçimden hemen sonra çıkaramadı BEDELLİ’yi! Geç kalmıştı. Derken 2018 erken seçimi girdi devreye… Cumhurbaşkanı “Seçimden sonra gündeme alacağız” açıklamasını yaptı. Başbakan “Askerlikte yığılma var. Sayıları 5 milyon 500 bini bulan gençlerin mağduriyetlerini giderecek bir tedbir almamız zaruret haline geldi” yorumunu yaptı. Bakanların hemen hepsi “BEDELLİ meselesini çözeceğiz” diye beyanat verdi.

Tüm bunlara rağmen gençler küsmedi ve sandığa gidip Ak Parti’ye oy verdi…

Seçim bitti…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, verdikleri sözü en kısa zamanda yerine getirecekleri sinyali verdi…

Ak Parti’den “Meclis’in tatile girme tarihi olan 15 Temmuz’dan önce de olabilir, Meclis’in tatilden dönüş tarihi olan 1 Ekim 2018 tarihinden sonra da olabilir” türü açıklamalar geldi.

Şurası kesin ki, BEDELLİ askerlik 2018’den önce çıkacak. Muhalefet dahi “Evet” dedi çünkü.

Da… Gençleri alternatifli açıklamalarla yormayın artık. 15 Temmuz’dan önce çıkarın olsun bitisin. Yok, çıkaramıyor musunuz? Kesin bir tarih verin onlara! Gençler yoruldu. Planlama yapamıyorlar. İşlerini güçlerini programlamakta zorluk çekiyorlar!

“Ekim ayı deyin” mesela. Yaş en fazla 25 olsun. BEDEL de Avrupa’daki gençler için uygulanan bin Euro’ya muadil bir BEDEL olsun. 5 bin 500. Hadi benden de bir 500 koyun ve 6 bin TL olsun!..

Ha, bir de tabii GBT var. Kaldırın o uygulamayı!

#BedelliAskerlik

BizGençler