Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Hepsi gider, İYİ Parti kalır

İYİ Parti, 6 ay içinde tüm imkânsızlıklarına rağmen Meclis’te 42 sandalye ile temsil ediliyorsa, bu başarı Meral Akşener’in başarısıdır.

Seçimden birinci parti olarak çıkan Ak Parti’nin sahip olduğu imkânın yüzde 1’ine dahi sahip değildi. Hatta sayısız imkânsızlıklarla boğuşma zorunda kaldı. Kahvehane köşelerinde kongre yaptı.

Afişlerini söküp atanlara, şehre girmesine izin vermeyen bürokratlara, miting yapacağı salonun elektriğini kesen görevlilere, kendisine “FETÖCÜ” yaftası yapıştıran siyasi rakiplerine rağmen yüzde 10 oy aldı TBMM’de grup kurdu.  

Bu önemli bir başarıdır aslında ama biz toplum olarak başarıdan “birinci” olmayı anlarız. Birinci misin, başarılısın, arkadaş!.. “Birinci” ol da nasıl olursan ol!.. O “nasıl”ı asla sorgulamayız!..

Hâlbuki başarı, başarısızlıkların toplamıdır. Ama biz Türk’üz!  Ak Parti “birinci” parti olunca, oyunun yüzde 49.50’den yüzde 42.29’a inmesini sorgulamayız. O “birinci” parti çünkü; nesini sorgulayacağız?!.

İYİ Parti, Afyon’da kampa girdi ve orada bir çalıştay yaptı. Konu, “başarı” ve “başarısız”lıklardı. Dedim ya, biz Türk’üz ve başarıya odaklıyız. O çalıştaydaki İYİ Partililer de Türk’tü ve başarı istiyorlardı. Kendilerini 24 Haziran seçimlerinden birinci parti olarak çıkmaya odaklamışlardı. “Birinci” olamayınca moralleri bozuldu, ağızlarından çıkanı kulakları duymaz oldu. Sonunda da Akşener, “Başarısızlığın sorumlusu benim” dedi ve partiyi genel kurula çağırdı ve kendisinin de aday olmayacağını açıkladı…

İYİ Partililer Akşener’in o restinden sonra anladı “başarı” ve “başarısız”lığın ne demek olduğu!.. Akşener’in etrafında halka oldular ve yola “birlikte devam” kararı aldılar.

İYİ Parti, Türkiye’nin merkez partisi oldu.  Önümüzdeki günlerde ülkenin geleceğine inanan insanların altında toplanacağı çınardır İYİ Parti. Hepsi gider İYİ Parti kalır.

Ak Parti CHP’den çekinmiyor, İYİ Parti’den çekindiği kadar. Ak Parti’den ümidini kesenler CHP’ye gitmez çünkü. Gidecekleri yer İYİ Parti’dir. Ak Parti ise senelerden beri “Ak Parti’nin alternatifi yok” diye takılıp kalmaların ekmeğini yedi. O ekmeği başkasına kaptırmak ister mi?

 

 

 

BizGençler