Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Oy istemek ayıp olmuyor da BEDELLİ istemek niye ayıp oluyor?

Türkiye şu an iki değirmen taşı arasında kalmış durumda. Bir tarafta NATO müttefiki Amerika, diğer tarafta ise ekonomik müttefiki Rusya! Amerika Suriye’yi vurdu; Türkiye bu operasyonu olumlu buldu. Rusya ise Amerika’nın bu yaptığı operasyona çok ağır tepki gösterdi ve “Bu saldırının yıkıcı etkileri olacaktır” yorumunu yaptı. Türkiye “bıyık-sakal” durumunda kaldı. Ne İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Suriye Başkanı Beşar Esad’ı arayıp “Her halükarda yanındayım” diyebiliyor, ne de Amerika Lideri Trump’a “Eline sağlık, dostum” diye mesaj gönderebiliyor! İki değirmen taşı arasında sıkışmış durumda yani.

İşin garipliğine bakın ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün şafak vakti vurulan ülke, Türkiye’nin hayat memat meselesi kabul ettiği Suriye değilmiş gibi davrandı ve seçim propagandalarına tüm hızıyla devam etti.  Partisinin Fatih ve Avcılar kongrelerine katılıp vatandaştan oy istedi.

Demek ki, kural, kimin neye ihtiyacı varsa “iki eli kanda da olsa” o ihtiyacını istemekmiş!

De…

Konu BEDELLİ askerlik bekleyen gençlere geldi mi niye farklı muamele uygulanıyor? Gençler “BEDELLİ askerliği çıkarın” der demez “Vay hain vay” oluyor!!! Niye? Gençlere “Asker kaçağı” diyen de var. Onları “çıkarını düşünmekle” suçlayan da… E, o ne o ne?

Hâlbuki gençlerin talebi oldukça masum ve ayrıca ülke ekonomisine ve sosyal huzuruna katkı da sağlıyor.

Çifte standardı bırakın; aklın gereğini yapın.

 

BizGençler