Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Ozan Erdem’in şecaati

Ak Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’in “Eğer yüzde 50’yi geçmezsek, iç savaşa hazır olun” demesi gündeme bomba gibi düştü.

CHP tepki verdi.

MHP tepki verdi.

HDP “Talihsiz bir ifade” açıklaması yaptı.

Ak Parti Genel Merkezi “Tasvip etmiyoruz. Bu sözler partimizin görüşlerini yansıtmıyor” deyip Ozan Emre’nin istifasını istedi.

Ozan Emre de derhal istifasını verdi ama konuşmaya devam etti. “Sözlerim cımbızlandı” dedi, kendisini “Ben onu demek istememiştim” diye savundu, Mülkiye mezunu ve siyaset bilimcisi olduğuna vurgu yaptı, eğitim verdiğinin altını çizdi, yüz binlerce kişiye ulaştığını belirtti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a âşık olduğunu haykırdı.

Da…

O ifadeyi neden kullandığına net bir cevap veremedi.

15 Temmuz’u eveledi. “Evet” oyu alamazlarsa Fetö’cülerin yarım kalan darbe girişimlerini tamamlayacaklarını geveledi.

Her sözüyle battı.

Hâsılı kelam “Çingenenin merdinin kendini överken hırsızlığını anlatması” misali, Ak Parti Başkan Yardımcısı da insanın kanını donduran sözleriyle övündü durdu.

Türkiye’de “terör” konusunda Ak Parti tutarlı tavır koyuyor da diğer partiler esnek davranıyor diye bir durum yok. “MHP teröre taviz veriyor” denmesi bühtandır. CHP de “terör”e müsamaha gösteren bir söz sarf etmemiş, öyle bir davranış sergilememiştir. Eee?

FETÖ ve DEAŞ konusunda da durum aynı. Hatta DEAŞ meselesi diğer partiler tarafından Ak Parti’den önce gündeme getirdiler.

Hâl böyle iken “İç Savaş”tan söz etmek, (kelimenin tam anlamıyla) haddini aşmaktır.

Ak Parti’nin “korku” ve “düşmanlık” üzerinden siyaset yapılmasına izin vermemesi ve teşkilatlarını bu konuda uyarması kendi menfaatinedir. Çünkü bu tür söz ve davranışları toplum hoş karşılamamaktadır.

 

“CHP gelir”

 

Eskiden kahvehanelere gidilir ve vatandaşa kulak verilirdi. Şimdi o görevi toplu taşıma araçları yerine getiriyor. Metrobüste iki kişi koyu bir sohbete dalmışlardı. Yaşlı adam sakalını sıvazlaya sıvazlaya “Ak Parti giderse, CHP gelir” dedi, ciddi bir ifadeyle. Karşısındaki orta yaşlı adam güldü ve “Haklısın Hacı Dayı” dedi. “Menderes, Demirel, Özal, Çiller, Türkeş ve Erbakan… Hepsi CHP’liydi değil mi” dedi. Hacı Dayı, yüzünü Eyüp Sultan tarafına çevirip “Ne bileyim ben, öyle diyorlar işte” dedi. Orta yaşlı hâlâ kıkır kıkır gülüyordu.  

 

 

 

 

 

BizGençler