Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Takdir-i İlahi

Tekirdağ’da yaşanan tren faciasında 25 kişi hayatını kaybetti, 100’den fazla vatandaş yaralandı!

Takdir-i İlahi!...

İstanbul – Sütlüce’de 4 katlı bina çöktü!..

Takdir-i İlahi!..

Sancaktepe’de bir ilkokulun istinat duvarı çöktü!..

Takdir-i İlahi!..

Ümraniye’de inşası devam eden bir binanın istinat duvarı çöktü!..

Takdir-i İlahi!..

Uzmanlar uyardı: 600 binden fazla dayanıksız binanın bulunduğu İstanbul'da 7 şiddetinden büyük deprem bekleniyor!..

Takdir-i İlahi…

Erdoğan, Ay’a 4 şeritli yol yaptı…

Helal olsun adama. Boşuna mı seçtik onu. Devlet adamı bu işte! Türkiye, dünyanın bir numarası olma yolunda hızla ilerliyor!..

Teslimiyetin bu kadarı da fazla yani!

“Sorgulama” yok!.. “Araştırma” yok!..

Belediye başkanı, denetleme görevini yapmıyor. Bölgesinde olup bitenle ilgilenmiyor. Sorumluluklarını yerine getirmiyor! Fakat istinat duvarı yıkılır yıkılmaz olay yerinde bitiyor ve “Allah böyle istedi” diyerek; vatandaşı teskin ve teselli ediyor.

O vatandaş ki, bir senedir gidip gelip “Ne olur tedbir alın, bu duvar yıkıldı, yıkılmak üzere” demiş ama “Bir şey olmaz, koçum” deyip gönderilmiş!..

İstinat duvarı, kara-kışa-yağmura karşı tedbir olsun diye yapılmıyor sanki.

Duvarın yıkılma nedeni anlatılırken “normalden fazla yağan yağmur” deniyor!.. Hele Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in rahatlığı insanın kanını donduran cinsiydi. “Hepsi Allah’tan” diyen Erdem, büyük bir facianın yaşandığı olay yerinde değil de beş yıldızlı otelin toplantı salonunda konuşuyormuş gibi her şeyi bilen bilim adamı rahatlığıyla konuştu ve şöyle dedi: “Son yıllarda mevsimlerdeki hızlı değişimler ve atmosferdeki farklılıklar, temmuz ve ağustos ayında tabii afetlere ulaşan yağışla büyük zarar veriyor.”

Bu konuşmada hiç sorumluluk duygusu var mı? Olsa zaten olay yerine gelemezdi! Utancından yerin dibine girerdi ama bunlar pişkin siyasetçi! Allahü Tealanın ismni zikretsin de nasıl zikrederse etsin! Vatandaş Cenab-ı Hakkın adını duydu mu, her türlü hakkından vazgeçiyor nasıl olsa!..

Eğer akıllarına gelse, bu toprak kaymalarını "dış güçler"e de bağlarlardı ama "Takdir-i İlahi" demek daha bir kolaylarına geldi. 

 

 

 

BizGençler