Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Temel Karamollaoğlu'ndan 10 numara sözler

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bugün FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlarken çok önemli bir konuya dikkat çekti. Karamollaoğlu, “İlla bir ittifak olacaksa bu ittifak, siyasi değil hukuki bir ittifak olmalıdır” dedi ve bunu da Ak Parti İktidarının kabul etmeyeceğinin altını çizdi.

Türkiye’nin mutlaka ama mutlaka “hukuki ittifak”ı kurması lazım... Hukuk varsa ekonomi olur. İşsizlik önlenir. Sosyal güvenlik sağlanır. Kamu hizmetleri sürdürülebilir konuma yükselir. İnsan hakları yerleşik hale gelir. Refahın tabana yayılması mümkün olur.

Bugün Ak Parti ve MHP kendi aralarında “Cumhur İttifakı” kurdular ve bu siyasi ittifakı daha geniş bir tabana yaymaya çalışıyorlar. Onların bu çabaları beyhudedir. “Üstü Şişhane altı bağlar gazeli” durumudur yani. Başka bir tarifle, milyar rakamının başındaki 1 gibidir. O 1’i çekip aldınız mı, ondan sonraki dokuz sıfırın hiçbir anlamı kalmaz!

Nitekim öyle de oldu. Türkiye hukuk sistemini kurup işletemediği için yabancı sermaye ayağını çekti. Borç veriyorlar sadece ki, onu da “Türkiye riski yüksek ülke” deyip çok yüksek faizle veriyorlar.

Temel Karamollaoğlu “prensiplere” vurgu yaptı. CHP ısrarla “ilkeler” diyor. İyi Parti “hukuk” diyor da başka bir şey demiyor.

Bu durum Türkiye’nin “Milliler” ve “Gayri Milliler” gruplaşmasından çıkıp “Hukuk” isteyenler ve “Hukuksuzluğu” tercih edenler diye başka bir gruplaşmaya doğru gittiğinin sinyallerini veriyor ki, buna, “hukukun zaferi” gözüyle bakabiliriz.

 

BizGençler