Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Topbaş da "dilsizler rafı"ndaki yerini aldı!

Abdullah Gül 80 milyonun cumhurbaşkanıydı; rafa kaldırıldı, tek bir şey demedi!.. Bülent Arınç TBMM Başkanıydı; rafa kaldırıldı, ağzını açıp konuşmadı!.. Hakeza Ahmet Davutoğlu: Başbakandı; rafa kaldırıldı, tek bir şey söylemedi!.. Ali Babacan içeride olduğu kadar dışarıda da güven duyulan bir başbakan yardımcısıydı, rafa kaldırıldı; “burası tozlu” filan demeden itirazsız yerini aldı rafta...  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 2004 yılından beri ifa ettiği görevinden durup dururken istifa etti; nedenini açıklayan tek bir lâf etmeden kendisine ayrılan yere geçip oturdu.

Raftaki Ak Parti'nin “eski yönetici"lerini sıralamaya kalksak; sayfalar yetmez. Bu kişiler ve geride kalanlar ne zaman ağızlarını açsa, “halka saygı”dan söz ederler hâlbuki! Bu nasıl saygı? İnsan, kendisine oy veren milyonlarca kişinin huzzuruna çıkıp teşekkür etmez m? Bunlar ne teşekkür ettiler, ne de ayrılışlarıyla ilgili açıklama yapma nezaketi gösterdiler!.. Sadece “Kırgın değilim” dediler ve arkalarına bakmadan gittiler kös kös!

Ha, arada bir raftan inmelerine izin verilmedi değil, verildi! Vatandaşın karşısına çıkıp tebessüm etmelerine izin verildi mesela. Kongrelere katılıp el de salladılar ama iş konuşmaya gelince, tek kelime etmediler. Dillerini yutmuş gibi bir halleri var!

Ağızlarını açacak olsalar kendilerine “Fetöcü” yaftası yapıştırılacağından korkuyorlar belki de. Geçmişte üstü örtülen hataları bire bin katıp yüzlerine vuruluyor çünkü.  Ama bütün bunlar, kendilerine yapılanları sineye çekmelerine değer mi?..

Konuşmayı saygısızlık addedip susuyorlar. Kime saygı duyuyorlar da konuşmuyorlar? Bu saygının altında bir menfaat mi yatıyor acaba? Yoksa korku mu?

BizGençler