Yazarlar

Metiner Sezer

Metiner Sezer

Turizme iddialı bir “concorde” geliyor

Her sene bir milyar 300 milyon turist dünyayı dolaşıp çeşitli destinasyonları ziyaret ediyor.  Antalya, dünya turizminde önemli bir destinasyon oldu. Kapadokya, Mardin, Trabzon, Efes gibi bölgeler de var tabii. KKTC de son senelerde önemli bir atak yaptı.

Da… Türkiye’nin marka oteli yok!

Otellerin hemen hepsi yeni hâlbuki. Hizmet desen, hiçbir yerde olmayacak kadar iyi. Gastronomi mükemmel. Ürün kaliteleri yüksek ama global bir markası yok Türkiye’nin! Dedeman ve Merit dışında zincir otelleri olan firma yok!

Bunda ülkenin marka olmamasının mı, yoksa firmaların “azıcık aşım, ağrısız başım” diye düşünmesinin mi rolü var bilinmez ama Türkiye turizm sektöründe yağ, şeker, un ve su olmasına rağmen bir türlü helva yapamıyor!

Turizm sektörü Türkiye için çok önemli hâlbuki. Tabiri caizse altın yumurtlayan tavuk! İnsanların refah seviyesi attıkça, başka ülkelere duydukları ilgi de artıyor.

Türkiye turistler için muazzam bir cazibe merkezi. Tarih ve kültür ülkesi bir kere: Tam bir açık hava tiyatrosu; neresini kazsan tarih fışkırıyor. Medeniyetin beşiği. Kum, deniz, güneş turizmine tarih, kültür ve inanç turizmini ilave etmesi işten bile değil.

Dolayısıyla marka otellere duyulan ihtiyaç, her geçen gün daha da artıyor.  

Concorde Hotels & Resorts bugünlerde adından sıkça söz ettiren işletmelerden biri. Concorde Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Erkan Yağcı, “Biz turizm sektörünün geleceğine inanıyoruz” dedi ve büyük bir cesaretle ellerini taşın altına soktuklarını söyledi.

Girişimcilik “cesaret” ister mutlaka ama ayakları yere değmiyorsa o “cesaret”in iş hayatında hiç mi hiç önemi yoktur. Kimde iltifat etmez ona. “Cesaret”in harekete geçmesi için tecrübe, birikim ve güçlü bir şirketin de olması lazım.

Concorde Hotels & Resorts malum Zaf Grup’un bir kuruluşu ve Zaf Grup enerji ve turizm yatırımlarıyla göz dolduran başarılı bir kuruluş.

2005 yılında Antalya - Lara’da faaliyete geçen Concorde Deluxe Resort, verdiği hizmetlerin kalitesi ve sektöre yaptığı katkıdan dolayı birçok ödülün sahibi oldu.

Zaf Grup şimdi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bafra bölgesinde ikinci bir otel inşa ediyor. Erkan Yağcı, bu yılın haziran ayında misafirlerini ağırlamaya başlayacak olan Bafra Concorde Deluxe Resorts için 150 milyon dolar yatırım yaptıklarını bildirdi.  

700 yatak ve 569 villa ve süit daireden oluşan otelin her türlü lükse sahip olduğunun altını çizen Erkan Yağcı, bu otelle sektörde marka olma iddialarının daha da güçlendiğini bildirdi.  

Bafra bölgesindeki otel sayısı Concorde ile birlikte 4 oluyor ki, bu da Ada’nın turizm sektöründe büyüyeceğine işaret ediyor.

 

 

BizGençler